• Сіль і антифриз допоможуть зберігати енергію від «зелених» джерел

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Понеділок, 7 серпня 2017 року

Таємна дослідницька лабораторія Alphabet X lab знайшла новий спосіб, як ефективно зберігати енергію, яку виробляють «зелені» джерела. Її вчені пропонують використовувати антифриз і сіль, що набагато ефективніше і дешевше, ніж літій-іонні батареї.

Цей проект отримав кодову назву Malta, повідомляє Bloomberg. X lab раніше породила такі ініціативи, як самокеровані авто (проект Google), а також Google Glass. X lab також розглядає кілька різних проектів, орієнтованих на енергію, і Malta здається однією з найбільш перспективних.

Зараз перші випробування прототипу системи-сховища, створеного в цьому проекті, проходять у Кремнієвій долині.

Сховище являє собою чотири ємності циліндричної форми. Через труби вони підключені до теплового насосу. У двох ємностях знаходиться сіль, а у двох інших — вуглеводнева рідина (антифриз).

Енергія у вигляді електрики (яку виробляють поновлювані джерела, такі як вітер або сонячна енергія) надходить до системи. Тут утворюється два потоки повітря: гарячий нагріває сіль, а холодний охолоджує вуглеводневу рідину. Після цього спрацьовує перемикач, і характер процесу змінюється. Під час цього гаряче і холодне повітря стикаються, це створює потужні пориви, які обертають турбіну і створюють корисну електричну енергію, коли це необхідно.

Сховище може запасати енергію протягом багатьох годин або навіть діб: все залежить від ізольованості ємностей. Розміри сховища можуть бути різними: від установки розміром із гараж до величезної електростанції.

За словами головного інженера проекту, така система в рази дешевша в порівнянні з багатьма поширеними сьогодні способами запасання енергії, наприклад, літій-іонними батареями, які використовує Tesla. Але через шум, який супроводжує весь процес, ця система поки не готова для ринку. Зараз Alphabet працює над пошуком ділових партнерів для комерційного прототипу, який може під´єднатися до електричної мережі.

Збереження енергії, виробленої з відновлюваних джерел, являє собою серйозну задачу, і до неї звертаються багато відомих компаній, в тому числі Tesla.

За інформацією джерела Bloomberg, Каліфорнії довелося скинути понад 300 тис. МВт електроенергії цього року. Цієї енергії вистачило б на десятки тисяч будинків.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...