ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У львівському ОСББ мешканці отримують гроші за своє сміття

Велика Епоха

В одному з львівських ОСББ мешканці організували сортування сміття і отримують гроші за здачу вторсировини на переробку. Ці кошти вони вкладають в утеплення, ремонт будинку та інші роботи на прибудинковій території.

#img_center_nostream#

В ОСББ «Тичини-15» це стало можливим завдяки ініціативі юнака, який щойно закінчив університет. У своєму будинку він зміг налагодити співпрацю жителів, які тепер згуртовано працюють і модернізують своє житло.

Офіційно ОСББ «Тичини-15» почало діяти з 1 травня цього року. І вже за цей невеликий період тут відремонтували тепловий пункт і встановили дитячий майданчик, повідомляє Львівська міськрада.

Кошти на ці та інші роботи мешканці отримують за вторсировину (відсортоване побутове сміття, проданий компаніям-переробникам), здачу в оренду приміщення в будинку, рекламу в ліфтах, від інтернет-провайдерів і зі своїх вкладів на утримання будинку.

«Ми займаємося сортуванням сміття, уклали договір із приватними фірмами, які щомісяця приїжджають і забирають вторсировину, і за це нам на рахунок перераховують гроші. Ці кошти ми розподіляємо на різні ремонтні роботи. Компанія GreenEra приймає вторсировину і забезпечила нас спеціальними контейнерами. Наші контейнери для сортування сміття стоять за будинком. За папір і картон ми отримуємо орієнтовно 400 грн, за скло — 200 грн», — говорить голова правління ОСББ Тарас Колодій.

Спочатку не всі жителі розуміли, навіщо потрібно сортувати сміття, і викидали все в загальний контейнер. Але після того як будинок отримав перші гроші за здану вторсировину, самостійно сортувати сміття стали всі.

Цього року ОСББ планує поставити пластикові вікна за програмою «Теплий дім» і замінити труби подачі холодної води.

Організувати роздільний збір відходів можна не тільки для ОСББ, а й для звичайної багатоповерхівки. Так зробили жителі Одеси. Адже на переробку можна здати майже все!