Субота, Тра 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Будинок із землі - відмінна альтернатива сучасного житла (ФОТО і ВІДЕО)

П'ятниця, 31 липня 2020 року

Мати свій власний будинок — мрія багатьох людей, але дозволити собі це можуть далеко не всі. А побудувати «земляний дім» з безпечних і повністю природних матеріалів може кожен! Дивіться добірку 7 найбільш дивовижних проектів будинків, комфортних для життя та економних в енергоспоживанні.​

Тренд останніх років — створення «земляних» будинків (еarth home), у яких в якості основного будівельного матеріалу використовується... звичайна земля!

Завдяки товстим земляним стінам «земляний дім» дуже добре ізольований. Тому в порівнянні з традиційними будинками, влітку в ньому прохолодніше, а взимку тепліше. Природно, це призводить до меншого споживання енергоресурсів на штучний нагрів або охолодження.

Всесвітньо відомий архітектор Майкл Рейндольдс вчить будувати автономні будинки вже 35 років. Створений ним стиль Earthship Biotecture не має аналогів у всьому світі.

Ось деякі з проектів «земляних будинків».

Куполоподібний будинок у Колумбії

Цей незвичайний будинок La Casa Vergara в формі купола знаходиться в столиці Колумбії — місті Богота. Його побудував архітектор Хосе Андрес Вальєхо. Будинок зроблений з мішків, заповнених землею і покладених один на одний. Щоб убезпечити будівлю від руйнування (землетрусу, пошкодження водою), з обох сторін він закріплений бетоном. У будинок потрапляє багато денного світла, що робить повсякденне життя «зеленішим». Один м2 будинку коштує $28.

Житловий «будинок Хоббіта» із зеленим дахом

Це чарівне житло можна побудувати всього за 3 дні з матеріалів Magic Green Homes. Житлові приміщення розміщені на площі 37 м2, і їх дуже легко зібрати: з цим може впоратися кожен. Вони не вимагають важкого устаткування для збирання, замість цього використовують перфоровані елементи, які закручуються і скріплюються разом. Magic Green Homes придатні для будь-якої місцевості.

Будинок, захищений від стихійних лих

Для тих, хто зацікавлений у будівництві власного будинку, але не знає, з чого почати, може стати у пригоді керівництво Cal-Earth. Каліфорнійська група вчить інших методам DIY для створення вашого власного житла з використанням матеріалів, стійких до стихійних лих. Група спеціалізується на повторному використанні підручних матеріалів і укріплень будинків, розташованих у районах, які схильні до стихійних лих. З мішків із піском, набитих землею, колючого дроту і таких матеріалів, як цемент, вапно або асфальтова емульсія, можна створити комфортабельний будинок, здатний витримати все.

Пасивний сонячний будинок для дітей, побудований з земляних мішків

Orkidstudio — організація, що спеціалізується на гуманітарному дизайні, відкрила дитячий будинок у Накуру, Кенія, який зроблений повністю із земляних мішків. Пасивна сонячна структура поглинає тепло протягом дня і віддає його вночі, створюючи всередині зручний простір для дітей і персоналу. Дитячий будинок покритий переробленою деревиною та використовує проточну воду, отриману з системи збору дощової води.

Будинок із мішків землі, створений за допомогою 3D-друку

Будівництво недорогих, екологічно чистих будинків — це розвиток у правильному напрямку, і Earth Home Builder робить цей процес приголомшливо ефективним.

Працюючи аналогічно до тривимірного принтера, машина Earth Home Builder із ручним керуванням може заповнювати мішки землею зі швидкістю 400 мішків на годину. З огляду на те, що за цей час вручну можна заповнити лише 30 мішків, машина значно прискорює процес будівництва.

Бюджетний будинок у Мексиці

Одна сім'я в Мексиці вирішила створити багатобарвний бюджетний будинок за проектом архітектора Tatiana Bilbao. У будинку вікна висотою від підлоги до стелі та дві відкриті тераси, що дозволяє насолоджуватися захоплюючими видами на узбережжя.

Розкішна вілла Triksa з утрамбованої землі, бамбука та переробленої деревини

Із земляних матеріалів можна побудувати будинок, який буде конкурувати з найбільш розкішними місцями відпочинку. Chiangmai Life Construction побудувала віллу Triksa в північному Таїланді. Вона зроблена частково з утрамбованої землі і суміші з глини і бетону для фундаменту. Цегляні стіни і бамбуковий дах Adobe зберігають комфортну температуру в приміщенні.

Будинок Rural Ghana з утрамбованої землі і переробленого пластику

Цей унікальний будинок знаходиться у сільській місцевості Гани. Він зроблений з утрамбованої землі, переробленого пластику та інших елементів із використанням натуральних матеріалів. Будинок був побудований за дизайнерським проектом студентки Anna Webster. Вона каже: «Ми прагнули подолати негативні асоціації цих матеріалів і відійти від примітивного образу будівель з землі, застосовуючи сучасну естетику дизайну».

Пластикові відходи переробляються у віконні сітки і покрівельні матеріали, а міцні земляні стіни покриті герметиком з крохмалю маніоки, що запобігає пошкодженню водою зовні.

Будинок коштує всього $7865 і є прикладом того, що можна зробити за допомогою непотрібних матеріалів і невеликої творчості.