• Що сталося з озером Сонячним?

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Понеділок, 31 липня 2017 року

Кілька днів тому озеро в Дарницькому районі міста Києва затягнулося маслянистою плівкою, схожою на фарбу. Місцеві жителі стурбовані та вимагають вжити заходів для порятунку водойми.

Озеро з приємною назвою Сонячне розташоване на території житлового масиву Позняки. Відпочиваючі часто відвідують піщаний пляж «Сонячний». Багато хто купався в озері, незважаючи на застережливі оголошення. А от тепер далеко не кожен захоче підходити до води, відчувши неприємний запах.

На відео і фото, які розмістили користувачі соцмереж, помітно, що поверхня води вкрита субстанцією, схожою на фарбу, а пісок біля берега подекуди забарвлений у маслянисто-зелений колір.

За свідченнями місцевих жителів, масляниста плівка на озері утворювалася не поступово, а з'явилася за один день. Багато хто вважає, що у воду були скинуті хімікалії, адже неподалік знаходяться підприємства, відходи від яких могли спричинити забруднення.

Однак висловлювалися думки і про те, що нічого надзвичайного не сталося, а забарвлення і запах води — результат щорічного процесу розмноження водоростей.

Активіст з ГО «Твердиня» закликає дивитися в корінь проблеми: труба, призначена для відводу води з озера, забита, тому вода в ньому фактично застоялася.

Навіть якщо зміни, які відбулися з озером, носять природний характер, жителі Позняків все ж вимагають від влади взяти ситуацію під контроль. Якщо очищенням озера давно не займалися, її необхідно провести. Аналізи проб води вже взяті санепідемстанцією, але результатів поки що немає.

За матеріалами: censor.net.ua

Читайте також:

Озеро Чаоху в Китаї вкрилося водоростями через наявність неочищених стічних вод

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...