• Українські вчені створили гібридний двигун на біогазі та дизелі

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 27 липня 2017 року

Українські вчені з Черкаського університету запатентували двигун, який може працювати як на дизельному паливі, так і на екологічно безпечному біогазі, який виробляє на 1/3 менше викидів небезпечних речовин.

Дизельний двигун, адаптований до роботи на біогазі, вчені Черкаського державного технологічного університету розробили ще 5 років тому. Після цього він проходив випробування, і тільки зараз можна з упевненістю сказати, що після модернізації звичайний дизельний двигун бездоганно працює і на солярці, і на біогазі, повідомляє Еxpres.

Студент-магістрант Богдан Бичок, який брав участь у розробці, каже: «Коли ми працювали над цією технічною ідеєю, думали насамперед про маршрутні автобуси. Цей вид транспорту чи не найбільший забруднювач повітря в містах. Це потужне джерело токсичних речовин і канцерогенів. Чи можна зменшити кількість небезпечних викидів в атмосферу і одночасно витрати на експлуатацію?»

Солярка потрібна тільки для запуску гібридного двигуна. В цілому він економить до 60% дорогого пального, менше забруднює повітря і вимагає менше витрат на обслуговування.

Розробники сподіваються, що їхнім винаходом зацікавляться інвестори. Якщо налагодити серійне виробництво двигунів та переоснастити ними маршрутні автобуси, то це допоможе вирішити відразу кілька проблем. По-перше, з'являться нові робочі місця. По-друге, збільшаться обсяги виробництва альтернативного палива. По-третє, зменшаться витрати на очистку повітря в містах і знизиться захворюваність людей.

Доктор технічних наук Олександр Пилипенко говорить: «Автотранспорт з двигунами, що працюють на екологічно безпечному паливі, — це недалека перспектива. Необхідно налагодити серійне виробництво таких двигунів в Україні — і тоді можна буде говорити про реальну ощадливість і оздоровлення атмосферного повітря в містах».

Гібридний двигун на альтернативному паливі має ще одну перевагу — менші витрати пального: «Якщо зараз дизельні двигуни такого типу на 100 км у міському циклі споживають 12—13 літрів пального, то після модернізації — 9—10, не більше. До того ж — біопалива», — каже Богдан Бичок.

Підписатися:

Коментарі