• «Цвітіння» води: чи небезпечний зелений Дніпро

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Понеділок, 31 липня 2017 року

Влітку в багатьох водоймах вода починає «цвісти» і набуває зеленого відтінку. Чи небезпечно купатися в цей період і пити воду з кранів?

Забарвлення воді надають синьо-зелені водорості або ціанобактерії. Для їх розмноження сприятливі висока температура, застояна вода і наявність в ній фосфатних сполук від миючих засобів.

Токсини, які виробляють ціанобактерії, небезпечні для здоров'я людини і тварин. Неодноразово були зафіксовані випадки, коли собаки гинули після того, як заковтнули досить багато токсичної зеленої води. У людини після купання у водоймах в період «цвітіння» може бути алергічна реакція і проблеми із травним трактом.

Фахівці з Дніпровської водопровідної станції стверджують, що проводять ретельне очищення, тому вода з кранів придатна для вживання.

Із ціанобактеріями борються зарибненням водойм. Однак є водорості, якими риба не харчується, тому від них можна позбутися тільки механічним способом. В Україні дуже мало необхідної для цього діючої очисної техніки. Як розказано у відеосюжеті від novy.tv, патенти на вітчизняні розробки колись були продані Швейцарії і Америці, які і застосовують їх на практиці.

Україна повинна перейняти у інших країн методи боротьби з «цвітінням» водойм, інакше ситуація буде все більше виходити з-під контролю.

Нагадаємо, що в украй занедбаному стані знаходиться озеро Сонячне, і кияни збирають підписи під петицією, щоб врятувати водойму.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...