ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Одесити просять відкрити пункти прийому небезпечних відходів — петиція

Велика Епоха

Одесити просять створити в місті мережу пунктів, де будуть безкоштовно приймати такі види небезпечних побутових відходів, як люмінесцентні лампи, прострочені ліки, лакофарбову продукцію та оргтехніку. Тільки це може дати гарантію того, що токсичні відходи не потраплять на загальне звалище і не завдаватимуть шкоди природі та здоров'ю людей.

#img_center_nostream#

Із цією петицією на муніципальну онлайн-платформу «Соціально активний громадянин» звернулася Олеся Борисова.

Ні для кого не секрет, що побутові відходи, які вивозяться на сміттєві полігони, — це суміш різного роду сміття. В їх число входять і небезпечні елементи — все те, що вимагає спеціальної утилізації. До них належать люмінесцентні лампи і термометри (містять ртуть), ліки із закінченим терміном придатності, отрути і добрива, використані шприци, лаки та фарби.

Таке сміття потрібно збирати окремо. Але в місті немає жодного пункту прийому, куди можна передавати на правильну утилізацію це небезпечне сміття. А приватні компанії не приймають ці відходи від фізичних осіб, пише Олеся Борисова.

Зараз в Одесі всі небезпечні відходи разом з іншими ТПВ везуть на поховання на звалище, в результаті чого забруднюються ґрунт, підземні та поверхневі води, отруюється повітря, а птиці і бродячі тварини розносять інфекцію.

#img_center_nostream#

Прострочені ліки, які потрапляють на звалища, не тільки забруднюють ґрунт, а й призводять до виникнення все більшої антибіотикорезистентності населення, оскільки вони споживають продукцію, вирощену навколо смітників.

Відходи приладів, що містять ртуть, забруднюють повітря парами ртуті, викликають проблеми з нирками у населення.

У разі загоряння сміттєзвалища в повітря потрапляють токсичні діоксини, формальдегіди, важкі метали, фурани і т.д., що призводить до злоякісних пухлин, серцево-судинних захворювань, легеневої недостатності і проблем із сечостатевою системою.

На сьогоднішній день у законодавстві є всі підстави для того, щоб це було припинено, підсумовує автор.

Поставити підпис під цією петицією можна тут. Збір голосів триватиме до 19 жовтня 2017 року.

Дивіться інтерактивну мапу від видання «Велика Епоха» — куди здати відходи в Одесі: