• Корейці створили технологію, яка дозволяє друкувати і переписувати кольорові зображення

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 серпня 2017 року

У Кореї створили технологію, яка дозволяє друкувати, видаляти і знову друкувати кольорові зображення на папері з особливим покриттям. Ця технологія дозволить перефарбовувати або міняти написи і зображення, і для цього потрібні тільки чорнило і видозмінений струменевий принтер.

Дослідники з університетів Rice, Yonsei і Korea відкрили хімічний процес, за допомогою якого можна друкувати кольорові зображення і потім стирати, тобто різні зображення можуть бути надруковані на одному й тому ж папері, повідомляє RICE Unconventional Wisdom.

Цю техніку було описано у статті журналу Advanced Materials, а на обкладинці журналу представлені зображення, надруковані за допомогою такого процесу.

Винайдена технологія використовує «структурні фарби», які мають інакші властивості в порівнянні з фарбами, що використовуються для стандартного друку. Стандартні барвники поглинають усі кольори спектру за винятком кольору, видимого оком, наприклад, зеленого або сірого, і кольори з часом пропадають. Структурні кольори (structural colors, SC) залежать від вибіркового відображення певних кольорів під певними кутами. SC роблять з одновимірних стеків слоїстих полімерів, які називають блок-сополімерами (block copolymers, BC). BC можуть міняти свою форму — розтягуватися і стискатися. А це змінює і їхній колір.

Крім BC, необхідні також безбарвні чорнила, що містить речовину під назвою APS, яке стримує розбухання BC.

Як кажуть дослідники, для того щоб цей метод став комерційно життєздатним, необхідні доопрацювання. Оскільки етанол випаровується, віддзеркалювані візерунки зникають, тому дослідники шукають речовину, яке менш мінлива і буде підтримувати кольори тривалий час. Що стосується бромистого водню, який токсичний і небезпечний, то йому також необхідно знайти заміну.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...