• Контроль здоров'я серця у вашому смартфоні: новий додаток

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Четвер, 3 серпня 2017 року

Альянс медиків з Англії, Нідерландів і США запустив найбільший у світі проект з профілактики серцево-судинних захворювань. За допомогою програми Heart for Heart будь-яка людина може виміряти свій серцевий ритм і передати дані для вивчення. Це допоможе зрозуміти причину розладу ритму серця і знайти лікування.

Heart for Heart — спільна ініціатива британських і американських Arrhythmia Alliance, Happitech в Нідерландах і лабораторій Bug у США. Вона розрахована на використання краудсорсінгу — залучення до процесу всіх бажаючих, які мають смартфон, для збору даних про серцевий ритм.

Додаток Heart for Heart — простий інструмент для моніторингу здоров'я серця. Він дозволяє проводити вимірювання і допоможе вченим глибше вивчити такий поширений розлад серцевого ритму, як фібриляція передсердь (Afib). Від цього порушення страждають приблизно 33,5 мільйона осіб, і це є другою з основних причин інсульту.

Третина людей з серцевими захворюваннями не знають, що у них Afib. Щорічно цей розлад серцевого ритму призводить до 130 тис. смертей, причому ці цифри підвищилися за останні два десятиліття.

Користуватися додатком Heart for Heart дуже просто:

1. Покладіть палець на об'єктив камери телефону, при цьому утримуючи кнопку під час вимірювання. Рука повинна лежати на стійкій поверхні.

2. Тримайте палець нерухомо і обережно натисніть на об'єктив камери, частково закриваючи спалах. Під час вимірювання намагайтеся не розмовляти.

3. Натисніть кнопку «Пуск».

4. Перед початком вимірювання потрібно почекати приблизно 10—15 секунд для калібрування додатку.

5. Вимірювання проходить протягом 90 секунд.

Додаток заснований на технології PhotPlethysmoGraphy (PPG), яка вимірює світло, відбите в крові. Кров поглинає світло, і кожен імпульс збільшує потік крові в тілі і кінчиках пальців, тому частота серцевих скорочень може бути виміряна, якщо дивитися на зміни поглинання світла. Цей метод аналогічний методу, що використовується в пульсоксиметрі і безлічі переносних фітнес-трекерів. Він також може розпізнати різницю між звичайним серцевим ритмом і нерегулярним.

Дані, зібрані у додатку, будуть анонімними, скомпільованими і візуалізованими, готовими для аналізу медичними фахівцями. На додаток до вимірювань ритму серця користувачі повинні вказати свій вік, стать, вагу, умови і спосіб життя.

Після аналізу даних учені зможуть знайти рішення проблеми і врятувати життя багатьох людей.

Щоб допомогти продовжити дослідження, можна пожертвувати гроші.

За матеріалами: Springwise.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...