• Історія розвитку мобільних телефонів

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 липня 2017 року

ⓅМобільні телефони змінили наше життя, і зараз для багатьох людей світ не мислимий без цього зручного пристрою зв'язку, який завжди можна узяти з собою, куди б ми не йшли.

Але насправді мобільні телефони не з'явилися раптово, вони розвивалися протягом багатьох років. Ті смартфони, які ми знаємо сьогодні, почали існування на ринку тільки з 2000-х років. І за останні 17 років ринок смартфонів став таким, яким ми зараз його бачимо. Тепер  ці гаджети стали неодмінними супутниками сучасної людини.

Історія мобільних телефонів сходить до 1908 року, коли в Кентуккі був випущений патент на радіотелефон. А найперші стільникові телефони не були дійсно мобільними телефонами в нашому сьогоднішньому уявленні. Це були двосторонні радіостанції, які дозволяли людям спілкуватися з водіями таксі та персоналом аварійних служб.

Першою компанією, яка почала масове виробництво портативного мобільного телефону, стала Motorola. Навесні 1973 року М. Купер — старший інженер компанії — створив мобільний телефон, який мав значні за сьогоднішніми мірками розміри і важив трохи більше ніж 1 кг.

У режимі розмови він працював 30 хвилин, а для зарядки потрібно 10 годин. Через 10 років з цього моменту Motorola представила Motorola DynaTAC 800x — перший у світі мобільний телефон. Попри свої великі розміри, він вважався самим портативним телефоном, коли-небудь створеним.

Вперше в історії людина могла подзвонити комусь без обмежень проводів або переносних телефонів.

Слідом за Motorola стали з'являтися і марки мобільних телефонів: Nokia, BlackBerry, Samsung, Apple iPhone...

У наш час мобільний телефон — це міні-комп'ютер, в якому є все: додатки, файли, сервіси, камери, ігри. Смартфон дозволяє спілкуватися з друзями, листуватися в соціальних мережах, дивитися відеоролики або слухати улюблену музику, заміряти число витрачених калорій або пройдених кроків.

І хоча ринок смартфонів почав розвиватися лише 15 років тому, але це відбувається настільки швидко, що зараз мало хто може пам'ятає, якими були мобільні телефони в минулому.

*Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком .

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...