ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Створено стільниковий телефон, який не потребує батареї та зарядки

Велика Епоха

Вчені із США створили прототип стільникового телефону, що не потребує батареї і споживає всього кілька мікроват потужності. Телефон приймає голос, перемикається між дзвінками і працює з навушниками. І все це безперервно і без акумулятора.

#img_center_nostream#

У наші дні завдяки бездротовій технології можна заряджати електромобілі під час руху і перезаряджати смартфони, використовуючи їхні екрани як сонячні батареї. Тепер дослідники з University of Washington створили телефон, який зовсім не потребує як батареї, так і зарядного пристрою зі шнуром.

Прототип пристрою, який не потребує батареї, складається з комерційних готових компонентів на друкованій платі. Після того, як його необхідна потужність була зменшена до мінімуму 3,5 мікровата, її стало можливим «збирати» з навколишніх радіосигналів. Наприклад, переданих станцією-базою на відстані 9,4 м.

Крім цього, пристрій використовує енергію, зібрану з навколишнього світла за допомогою дуже маленьких фотодіодів, використовуючи сонячний елемент розміром із зернятко рису. Таким чином, пристрій може взаємодіяти з базою, що знаходиться на відстані 15,2 м.

Телефон зменшує до мінімуму кількість електроенергії, що необхідна для роботи. За рахунок цього він працює ефективніше, ніж більшість перетворювачів енергії, які перетворюють аналогові сигнали на цифрові. Він використовує малі коливання в телефонному динаміку, які виникають, коли людина розмовляє або слухає, а закодовані сигнали передаються базовою станцією.

Система оптимізує передачу і прийом голосу під час одночасного збору енергії, і це дозволяє безбатарейному телефону працювати безперервно.

На доказ працездатності свого пристрою вчені зробили перший Skype-дзвінок, використовуючи безкоштовний телефон через стільникову мережу і через базову станцію, що налаштовується.

Попри те, що для роботи телефону потрібна базова станція, що налаштовується, технологія, можливо, може бути інтегрована у стільникові вишки та Wi-Fi-маршрутизатори, теоретично забезпечуючи безперервне безконтактне покриття стільникового телефону.

Надалі команда планує працювати над поліпшенням робочого діапазону телефону і розробкою шифрування для забезпечення безпеки, а також над розробкою способу потокової передачі відео і додавання візуального дисплея, що використовує екрани з низьким енергоспоживанням.

За матеріалами: Springwise.