• Як зробити очищувальний засіб із лимона — безпечні побутові очисники

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 серпня 2017 року

Більшість побутових мийних засобів з магазину містять понад 62 токсичних хімічних речовин, які забруднюють повітря і довкілля. Якщо ви не хочете наражати на небезпеку здоров'я своїх близьких, спробуйте зробити цей простий природний очищувач на основі лимона, який не менш ефективний, але при цьому не містить небезпечних хімічних речовин.

Очисники поверхонь, освіжувачі повітря, очисники для духовки або ванної кімнати, аерозолі для меблів — все це є у кожної домогосподарки. Вони ефективні, ними зручно користуватися, і вони мають приємний аромат. А як щодо безпеки? Як повідомляють експерти з охорони довкілля, подібні засоби містять близько 62 токсичних хімічних речовин.

Вони є скрізь, і ми регулярно піддаємося їхньому впливу — від фталатів у синтетичних ароматах до шкідливих парів у пилососах. Інгредієнти в засобах домашнього господарства забруднюють повітря всередині приміщень і викликають запаморочення, алергію, головний біль, втому, астму, рак, репродуктивні розлади, порушення гормонального фону, нейротоксичність і довгострокові проблеми зі здоров'ям, пов'язані з хронічним впливом.

Як показують дослідження, повітря всередині приміщень забруднене в 2—5 разів більше за повітря зовні.

Побутова хімія небезпечна і для навколишнього середовища

Хімічні речовини у побутових мийних засобах також завдають шкоди довкіллю, незалежно від того, викидаються вони в повітря під час використання або виливаються у злив, просочуючись у систему водопостачання. Це спричиняє забруднення повітря і води, а також токсично діє на репродуктивність водних видів живих істот, що веде до руйнування екосистеми. Вода, яку ми п'ємо, теж містить залишки цієї «хімії».

Небезпеки для дітей і ненароджених дітей

Багато хімічних речовин, що містяться в побутових мийних засобах, є канцерогенними і впливають на наші гормони. Але і це ще не все.

Експерти стурбовані тим, що вплив побутової хімії дуже негативний для мозку, що розвивається. Протягом 9 місяців вагітності відбувається найбільш повний і найбільш швидкий розвиток нейронних зв'язків. Коли дитина народжується, вона піддається впливу хімічних отрут у будинку. Як повідомляється, кожен день близько 300 дітей помирають від побутових мийних отрут.

Навіть якщо ми зробимо все, щоб ці засоби для чищення були безпосередньо недоступні для дітей, вони все одно опиняються в повітрі та воді і піддають дітей серйозному ризику.

Цей ризик нічим не виправданий, коли є безліч природних ефективних очищувачів, що не містять хімічних речовин. Рецептом одного з таких ділиться Natural living ideas.

Робимо очищувач для дезінфекції на основі лимона

Лимонний сік є одним із кращих натуральних очисників через низький рівень рН і антибактеріальні властивості. Плюс до цього — у нього приємний тонізуючий запах. Ще одна перевага — лимон не заподіє шкоди матеріалам, які ви чистите, наприклад, тканині або дереву.

Досить поєднати дивовижну очищувальну здатність лимона із простим спиртом, і ви отримаєте недорогий, але потужний очищувач, який можна використовувати практично скрізь.

Що потрібно:

• 5—6 свіжих лимонів;

• горілка;

• скляна банка з кришкою;

• розпилювач.

Приготування:

1. Очистіть лимони від шкірки. Ефірна олія, що міститься у шкірці, є дуже концентрованою.

2. Покладіть шкірки до скляної банки.

3. Заповніть банку горілкою. Закрийте кришкою і дайте настоятися у прохолодному сухому місці протягом 4 тижнів для отримання найкращих результатів.

4. Процідіть і додайте рідину в розпилювач. Очищувач готовий!

Інші способи використання лимонів в якості засобу для чищення:

• візьміть 1/2 лимона і солі для очищення пофарбованої латуні, міді або хрому;

• використовуйте розбавлений лимонний сік для знищення бактерій на дошках;

• лимонний сік є природним засобом для виведення плям: капніть соком на пляму, потріть і залиште на деякий час;

• використовуйте стару зубну щітку і лимонний сік для очищення брудних швів на плитці;

• позбудьтеся плям і запахів у пластикових контейнерах для зберігання харчових продуктів: протріть їх розведеним лимонним соком.

• позбудьтеся запаху в холодильнику за допомогою 1/2 лимона на блюдці або в чашці.

• використовуйте лимонний сік для видалення накипу на чайниках і кавниках. Проваріть у чайнику скибочки лимона і дайте суміші постояти 1—2 години, а потім промийте і висушіть.

Дивіться добірку найкращих рецептів домашніх екозасобів для прання, прибирання та гігієни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...