• Набути нових вмінь за пару днів: японці створили сенсорну сорочку e-skin

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 9 серпня 2017 року

Японський техно-стартап Xenoma представив свій винахід — сенсорну сорочку e-skin, яка переводить рух тіла в цифрову форму. Е-skin може використовуватися для освоєння нових навичок — їзди на мотоциклі, гри і навіть управління літаком.

Е-skin створили у Professor Takao Someya's Lab з University of Tokyo, її вже представили на великій технологічній виставці CES 2017 у Лас-Вегасі, яка проходила цього року.

E-skin містить 14 датчиків деформації, які розташовані в певному порядку. Коли датчики розтягуються, їхній опір деформації на сорочці e-skin змінюється.

Вони виявляють рух тіла користувача, в тому числі вигин, розтягнення і скручування суглобів. Хаб e-skin розміщений на грудях, він передає показники датчиків через Bluetooth 4.2.

Концентратор e-skin може зчитувати дані зі швидкістю 60 кадрів/секунду. Він оснащений 3-осьовим акселерометром, 3-осьовими гіроскопічними датчиками і міні-USB-портом для заряджання і може працювати 4 години автономно.

Сорочка зручна під час носіння, має той же комфорт і довговічність, що і звичайний одяг. Її можна прати у звичайній машині.

Майбутнє застосування e-skin дуже різноманітне: з її допомогою можна використовувати, розпізнавати і аналізувати дані про рух людини в будь-який час і в будь-якому місці.

Наприклад, вона стане в нагоді для навчання спортсменів і контролю їхньої роботи або для запису руху людини, яка навчається працювати на промисловій машині або транспортному засобі. Е-skin може використовуватися для додатків віртуальної реальності: вона переводить рух тіла в цифрову форму, яка потім може використовуватися для управління персонажем у відеогрі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...