• Дефекти шкіри і тату стають сенсорними екранами смартфонів

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Вівторок, 8 серпня 2017 року

Вчені з Німеччини знайшли незвичайний спосіб «використання» дефектів шкіри та зморшок: за допомогою тимчасового татуювання їх перетворюють на сенсорні кнопки для смартфонів. Таким чином тіло та електроніка стають єдиною системою і можуть контактувати між собою.

У минулому вже виникали системи, які дозволяли управляти електронними пристроями з використанням тимчасових татуювань. В останньому винаході вчені пішли далі: вони використовують можливості шкіри на суглобах пальців, родимки, зморшки і навіть дефекти шкіри. Всі вони можуть використовуватися в якості «кнопок» для смартфонів.

Над цим проектом під назвою SkinMarks працюють дослідники з University in Saarbrücken, у Німеччині, при співпраці з Google.

За їхніми словами, люди інтуїтивно знають розташування своїх власних опуклостей і родимок, що робить їх ідеальними місцями для сенсорних кнопок.

Ґрунтуючись на технології попередньої електронної епідермальної електроніки, SkinMarks друкує кілька шарів тонкоплівкових датчиків (тонше ширини людської волосини) на тимчасові татуювання.

Для цієї технології вчені використовували провідні чорнила для друку проводів і електродів. Тому їх переносять на шкіру, використовуючи воду. SkinMarks еластичні і розроблені спеціально для використання на шкірі різних текстур та гнучких частин тіла.

Оскільки татуювання реагують на зміни на поверхні шкіри, кільком командам можна призначити одну область.

Користуватися тату SkinMarks дуже просто: датчики активуються різними способами дотику — ковзанням, стисканням і згином. Наприклад, щоб відповісти на телефонний дзвінок, потрібно натиснути на точку, що відповідає за це. Наприклад, стиснути родимку. Щоб змінити гучність музики — ковзати пальцем по кісточках, а зупинити музичний трек — натиснути на вигин того ж пальця.

Цікава особливість SkinMarks полягає в тому, що одне з татуювань є електролюмінесцентним. Воно призначене для активації улюбленого додатка, такого як Facebook «F». Він буде починати світитися кожен раз, коли приходить повідомлення.

Татуювання можна також використовувати в аксесуарах, таких як кільця і ​​браслети, які по можливості самі по собі чутливі до торкання.

Подальший розвиток цієї технології буде зосереджено на продовженні зменшення розмірів і товщини татуювань і пошуку способів використання деяких видів ювелірних виробів та інших частин тіла: постійні татуювання, волосся, лінії засмаги тощо.

За матеріалами: Springwise.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...