• Стильні сумочки зі старих джинсів: фотоідеї

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Понеділок, 12 червня 2017 року

Джинси вже давно стали невід'ємною частиною сучасного життя і особливим стилем для всіх поколінь. Зі старих джинсів можна зробити не менш практичні речі: наприклад, сумочки, прикрашені аксесуарами і вишивкою.

Слово «джинси» походить від виду матеріалу, який був виготовлений в Європі. Матеріал jean отримав назву від моряків з Genoa в Італії, тому що вони носили одяг, виготовлений з нього.

Спочатку джинсову тканину робили з різних ниток, зокрема і з конопляних. Однак у вісімнадцятому столітті, коли розцвітала торгівля, широко використовувалася рабська праця і бавовняні плантації збільшилися, джинсову тканину почали виробляти повністю з бавовни. Робочі носили джинс, тому що матеріал цей був дуже міцним і довго не зношувався. Зазвичай його фарбували барвником кольору індиго. Барвник отримували з рослин в Америці та Індії, він надавав джинсовій тканині темно-синій колір.

У 1848 році в Каліфорнії недалеко від Сан-Франциско було знайдено золото, і почалася знаменита «золота лихоманка». Старателям був потрібен міцний, зносостійкий одяг. У 1853 році чоловік на ім'я Лейб Штраусс (Löb Strauß) покинув свій будинок у Нью-Йорку і перебрався до Сан-Франциско, де почав займатися оптовою торгівлею, продаючи одяг. Пізніше він змінив своє ім'я на Леві Стросс (Levi Strauss).

Кишені, які легко відривалися від джинсів, були найбільшою проблемою для золотошукачів. У чоловіка на ім'я Джейкоб Девіс з'явилася ідея використовувати металеві заклепки, щоб зберегти кишені і джинси від розриву. Девіс хотів запатентувати свою ідею, але у нього не було достатньо грошей, тому він написав Леві Строссу і запропонував угоду, якщо той заплатить за патент. Стросс погодився і почав робити «джинсові комбінезони» (так називали тоді джинси) з мідними заклепками.

У 1886 році Леві зшив шкіряну етикетку для джинсів. На ній були зображені двоє коней, які тягнули джинси в протилежні сторони. Це стало візитною карткою джинсів Леві Стросса: джинси настільки міцні, що навіть двоє коней не можуть розірвати їх.

Але джинс — не тільки матеріал для одягу. З нього можна зробити цікаві і стильні сумочки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...