• Підвіски – історія та сучасність

 • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
  Неділя, 13 серпня 2017 року

ⓅПідвіска, або підвісок – це прикраса, яка підвішується на ланцюжок чи мотузку для носіння на шиї (кулон), іноді на головному уборі, на поясі чи будь-де на одязі. Бувають жіночі та чоловічі, також дитячі моделі. За своїми функціями є підвіски:

 • декоративні;
 • магічні (амулети);
 • релігійні (вотуми) – підвішувалися до ікон.

Ще з часів палеоліту люди використовували ці прикраси в містично-ритуальних цілях. Вони були простими, виготовлялися з дерева, каменю, кісток (клики, бивні, кігті). Вигляд амулету визначав соціальний статус людини, вказував на її місце в суспільстві. З розвитком культури, підвіски поступово перейшли у розряд прикрас. Техніка обробки матеріалів дозволила робити їх все більш тендітними. Згодом з’явилися підвіски із золота та срібла.

Спочатку підвіска була лише оберегом, що захищала від злих сил. Згодом стала ознакою влади, положення та статусу. Її вигляд із примітивного ставав все складнішим, детальнішим та цікавішим. Знать полюбляла іменні кулони-монограми. В середні віки злий геній вигадав кулон-сюрприз – під кришечкою містилася отрута. В той же час підвіски набули особливої пишності та витіюватості. Дами та кавалери на балах змагалися в розкоші та масивності прикрас.

Через деякий час кулони перестали були осліпляючими аксесуарами, але залишилися популярними та улюбленими доповненнями до образу, а ювеліри зробили їх вишуканими та дуже різноманітними за дизайном.

Асортимент сучасних підвісок

Цікаво, що яйця Фаберже виготовлялись не як декоративні штучки для зберігання на підставках, а саме як кулони. Але скоро мода на занадто масивні та громіздкі ювелірні вироби змінилася на більш компактні стильні моделі. Були також кулони-нагороди, знаки відмінності тощо.

В сьогоденні існує величезна кількість різновидів підвісок. Головною їх ознакою є цікавість дизайну, технічна складність виготовлення, застосовувані матеріали для основи та вставок. Вони вже не являються прикметою розкоші. В будь-якому ювелірному магазині можна зустріти продукцію КЮЗ і такі популярні варіанти:

 • класичні кулони;
 • кулони із вставками з каменю;
 • кулони-амулети (обереги);
 • знаки Зодіаку;
 • іменні підвіски;
 • релігійні атрибути.

За матеріалом виготовлення найпоширеніші це – золото, срібло, сплави. Також користуються попитом підвіски з дерева, скла, шкіри та інших незвичних матеріалів та їх комбінації.

Ще можна виділити групи чоловічих підвісок (в основному – натільний хрест, оберег, талісман, ладанка) та жіночих (крім перелічених усі можливі різновиди дизайну та стилю). Для дітей також можна побачити на вітрині КЮЗ милі сердечка, квіточки, тваринки, машинки – на будь-який смак для маленьких модників.

Сучасні підвіски пасують різним образам, стилям, розраховані на людей різної вікової категорії та соціального положення. Є й демократичні варіанти, і шикарний ексклюзив. Вони доречні як в буденності, якщо це стримані прості моделі, так і у випадках урочистостей та вечірніх заходів. А ще підвіска – це чудовий оригінальний подарунок. Він може бути приурочений до будь-якого свята чи пам’ятної дати.

Як обрати підвіску

Зробити вибір для себе не викличе багато труднощів. Варто визначитися зі стилем, матеріалом та дизайном. Все це залежить від бажання та фінансових можливостей. А купуючи підвіску для подарунка, треба заручитися знанням про смакові переваги людини, для якої готується презент. Також важливим фактором буде вік (для похилого віддаватиметься перевага класиці), образ життя (активні люди люблять мінімалізм) та інші важливі відомості (включаючи релігійні погляди та комплекцію). Знайомство з асортиментом інтернет-магазинів допоможе у вирішенні складних питань.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...