• Найцікавіші розробки, представлені на конференції Brain & Ukraine

  • Катерина Грибкова | Велика Епоха
    Четвер, 21 вересня 2017 року

Нещодавно у столиці відбулася перша науково-популярна конференція Brain & Ukraine, яка поєднала в собі найцікавіші досягнення відомих українських вчених. Про деякі розробки та інноваційні винаходи, представлені на конференції, розповідає blog.imena.ua.

Експозиція конференції складалася з чотирьох секцій: аграрної, прикладної, медичної та військової. Представлені розробки (у цілому близько 30) були створені як в науково-дослідних інститутах НАНУ, так і подані у вигляді приватних ініціатив і технічних рішень.

Наручний електрокардіограф

Розробка команди Sincere Tech. Пристрій аналізує біомедичні показники людини, такі як електрокардіограма, використовуючи для цього методи штучного інтелекту. Над чим зараз працюють вчені? Це виявлення патологій серця на початкових стадіях, створення пристроїв контролю за емоційними навантаженнями і самопочуттям, в тому числі для людей, які перенесли важкі захворювання.

Робот-сапер

Ця розробка незамінна у військовій галузі. Пристрій може запобігати і ліквідовувати терористичну загрозу в містах.

Робот має систему відеокамер, маніпулятор, щуп і водяну гармату для знищення вибухонебезпечних предметів. Він управляється з віддаленого пульта на відстані до 600 м. З чотирьох камер відеосигнал передається на пульт управління. Завдяки додатковим парам гусениць робот може долати майже будь-які перешкоди, при цьому його швидкість до 6 м/с, а період роботи — до 120 хв.

Біосорбент «БАРС»

Біосорбент — це сорбент-носій, на якому закріплені мікроорганізми, що розщеплюють молекули забруднювачів. Такий комплекс здатний очищати екосистеми ґрунту і води від нафти, пестицидів і нафтопродуктів.

BIOsens

BIOsens — пристрій для швидкої діагностики токсичних сполук, які виробляють гриби, що вражають сільськогосподарські культури. Їх називають мікотоксинами. Кожен вид грибів може виробляти кілька мікотоксинів.

Для діагностики на поверхню біосенсора наносять рідину, яка містить кілька перемелених зерен. Досить 15 хвилин, і отримана інформація відправляється на мобільний телефон через Bluetooth, а потім на сайт для аналізу результатів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...