• Збалансуйте свою «медійну дієту»: створено додаток

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Вівторок, 12 вересня 2017 року

Стартап з США BeeLine Reader створив додаток для новин, який допоможе людям не зациклюватися на медіа-звичках та зробити інформаційну дієту більш «збалансованою».

В наш час, коли термін «фейкові новини» став звичайним явищем, додаток для новин Read Across the Aisle допоможе користувачам вирватися з «інформаційної бульбашки» медіа-джерел, які вони схильні читати.

Read Through the Aisle відстежує, як часто користувачі читають повідомлення приблизно з 20 джерел за ідеологічним спектром: в крайньому лівому кінці спектра — The Huffington Post, посередині — The Christian Science Monitor, і в крайньому правому куті — Fox News та інші, такі як The New Yorker, NPR.

Повзунок у нижній частині екрана переміщується зліва направо в залежності від того, скільки часу користувачі витрачають на читання новин із певних джерел і наскільки додаток вважає ці джерела ідеологічно крайніми.

Мета створення такого додатка — допомогти користувачам уникнути Filter bubble — бульбашки фільтрів, процесу, під час якого веб-сайти самі визначають, яку інформацію користувач хотів би побачити. Filter bubble ґрунтується на безлічі даних: місце розташування користувача, його історії переглядів і т.п.

Тому, коли призначені для користувача звички читання занадто сильно спотворюються, додаток запускає повідомлення, що рекомендує переключитися.

«Ця програма для людей, які говорять: "У мене проблема. Моя медійна дієта незбалансована. Я занадто багато їм продуктів однієї групи, і уникаю інших“», — каже Нік Лам, засновник програми та творець BeeLine Reader.

Розширення і додаток для браузера використовує колірні градієнти, що робить статті більш легкими для читання.

Розробники Read Through the Aisle збирають кошти на Kickstarter і сподіваються, що їх розробка допоможе в боротьбі з політичною поляризацією, а також дозволить читачам бачити неупереджений підхід до джерел новин, до яких вони звертаються. Згодом додаток відстежує політичну новину і знаходить нові надійні джерела як з лівого, так і правого крила, щоб запропонувати читачеві широкий спектр поглядів.

За матеріалами:  Springwise.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...