Середа, Чер 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тестування на тваринах більше не потрібні — дослідження (ВІДЕО)

П'ятниця, 25 вересня 2020 року

Вчені з Великобританії спільно з Avacta Life Sciences відкрили новий метод вивчення молекул, який допоможе остаточно позбутися тестування на тваринах і таким чином врятувати багатьом з них життя.

Фото: avacta.com

Дослідники з University of Leeds — одного з найбільших університетів Великобританії, розробили метод синтезу антитіл для вивчення біомолекул і процесів, який зможе замінити метод примусового вироблення антитіл у тварин, повідомляє eLife.

Білки Affirmer можуть тісно зв'язуватися з молекулами подібно до антитіл тварин, що дозволяє вченим вивчати молекули безпосередньо. Технологія Affirmer має кілька додаткових переваг: білки менші за розміром, більш надійні, вимагають менше часу для синтезу, точніше налаштовуються під намічені цілі дослідження і легше модифікуються для різних застосувань.

Група вчених продемонструвала успішність технології Affirmer, порівнюючи її з традиційними дослідженнями. Крім того, завдяки меншим розмірам білків технологія Affirmer дає чудові можливості для вивчення мікроскопії надвисокої роздільної здатності. Крихітний розмір зв'язуючого білка дозволив вченим розширити можливості спостереження за поведінкою окремих молекул.

Технологія Affirmer продемонструвала ще одну перевагу в порівнянні з експериментами на антитілах тварин: поліпшена стабільність та гнучкість. «Інструменти Affirmer набагато простіші та стабільніші, ніж антитіла, — сказав перший автор, доктор Крістіан Тіє у прес-релізі. — Їх можна легко адаптувати для різноманітних цілей; разом з антитілами вони стануть важливими інструментами в біології, біотехнології та медицині».

Антитіла виробляються на молекулярному рівні при реакції організму на вторгнення в нього чого-небудь чужорідного. Клітини тварин при цьому виробляють великі, складні білки. Це їх індивідуальні структури, які дозволяють знаходити і контролювати вторгнення сторонніх речовин — від вірусів і бактерій до простих молекул.

Для вивчення конкретної молекули вчені вводять цю молекулу в тіло тварини і чекають, коли її організм почне продукувати антитіла. Потім антитіла видобувають з крові, після чого використовують їх в якості інструментів і діагностичних тестів.

Дослідження довели, що існує технологія, застосування якої дозволить більше не використовувати тварин. Ця технологія є не тільки гуманною, але і дає результати високої точності.

Відомо, що тести на тваринах завдають піддослідним великі страждання і призводять до летального кінця. Тому можна з упевненістю сказати, що ця революційна технологія змінить дослідження на краще.

Comments   

загрузка...