Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Швейцарії створили робо-вугра, який знаходить джерело забруднення води (ВІДЕО)

Середа, 12 серпня 2020 року

Вчені зі Швейцарії створили роботизованого вугра, який здатний переміщатися у воді та знаходити джерело її забруднення. При цьому він не порушує середовище проживання водних мешканців і безпечний для них.

Фото: epfl.ch
Творцями робо-вугра Envirobot стали вчені з дослідницького інституту EPFL, розповідає Springwise. Робот оснащений хімічними, фізичними і біологічними датчиками, які вбудовані в його майже 1,5-метрову конструкцію. Сенсори вимірюють температуру води і міру забрудненості в різних місцях та в режимі реального часу передають дані у комп'ютер.

Робот складається з безлічі модулів, кожен з яких містить невеликий електричний двигун, що дозволяє йому плавно переміщатися по воді, як справжній вугор. Модульна конструкція також дозволяє інженерам змінювати конструкцію і за необхідністю змінювати довжину.

«Вугор» може плавати в забрудненій воді і знаходити джерело забруднення, рухаючись при цьому самостійно або за дистанційним управлінням. Під час випробування в Женевському озері було встановлено, що робот також може створювати мапи провідності і температури води.

Деякі з модулів містять датчики провідності і температури, а в інших є крихітні камери, які наповнюються водою, коли робот плаває. Ці камери містять мініатюрні біологічні датчики, в яких знаходяться бактерії, невеликі ракоподібні або клітини риб.

Датчики працюють, спостерігаючи, як ці організми реагують під час контакту з водою, вказуючи на наявність певних ключових забруднювачів і рівень токсичності води. Нещодавнє випробування включало моделювання забруднення води шляхом розсіювання солі в невеликому районі озера недалеко від берега, що призвело до зміни провідності води.

Потім дослідники дали роботу поплавати в забрудненій області, і він успішно показав зміни провідності і створив температурну мапу. Кінцева мета полягає в тому, щоб робот міг виявляти важкі метали, такі як ртуть.

Проект Envirobot фінансується Швейцарською програмою NanoTera.

Ще недавно в Швейцарії була катастрофічна ситуація з забрудненістю води. Але їй вдалося запобігти екологічній катастрофі.

Comments   

загрузка...