• Як занедбані парки і заводи Львова перетворилися на креативні центри

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Середа, 23 серпня 2017 року

Занедбані парки, заводи і фабрики Львова отримали друге життя: вони стали новими локаціями для роботи і відпочинку. Тут збираються для роботи і спілкування винахідники, художники, ІТ-фахівці та підприємці. Про п'ять таких креативних просторів сучасного Львова розповідає The Village.

!FEST republic

Це колишній завод «Галичскло», на території якого зараз знаходиться простір для роботи і відпочинку. !FEST republic розташований в індустріальному районі Підзамче, на вулиці Старознесенська.

Два роки тому найбільша львівська ресторанна мережа !FEST викупила колишній завод, який не працював близько 10 років. У його приміщеннях ресторатори відкрили свій офіс, а поруч облаштували простір для відвідувачів і однойменний нічний клуб.

Під час фестивалю FESTrepublic Weekend відкрили нову локацію — 10-й корпус колишнього заводу. На території також працюють виробничі майстерні, склад, пекарня та їдальня.

Zavod

У цьому ж районі є й інший завод — «РЕМА». Раніше на заводі робили медичне обладнання, зараз тут знаходяться офіси, майстерні, галереї актуального і вуличного мистецтва, багатоповерхова фотостудія, майданчик для відпочинку і театр.

Першими тут «оселилися» дизайнерське бюро Hochu rayu і ресайклінгова лабораторія Zelenew, де створюють речі з перероблених пластикових пляшок.

Зараз кількість жителів Zavod'а виросла в кілька разів. У приміщеннях з'явилися галереї сучасного вуличного мистецтва Zefirina і «Фарбований лис», показує вистави театр «Гершом», а Ganok регулярно влаштовує вечірки та кінопокази. Тут же відкрився перший львівський еко-коворкінг.

Ще на території заводу працюють різні майстерні, студії та виробництва. Тут навіть не вистачає вільних приміщень: творчі проекти приваблює низька вартість оренди.

Парк культури імені Богдана Хмельницького

Три роки тому в парку вирішили переобладнати і створити сучасну та зручну зону. Всього за кілька років занедбана територія стала популярною локацією під назвою Prostir. На цій платформі під відкритим небом проводять різноманітні події: воркшопи, тренінги, вечірки, вечірні кінопокази.

Тут є атракціони, проходять вуличні фестивалі та пікніки. У парку є власний урбан-сад та інклюзивний дитячий майданчик. На стадіоні «Юність» грають місцеві команди з регбі і американського футболу.

Фабрика повидла — Jam Factory Art Center

Раніше в будівлі фабрики, що нагадує замок, була фабрика спиртових виробів та підсолоджених напоїв «Кронік і син». Потім тут був винзавод «Укрголоввіно» та переробка овочів. З 2000-х років за згодою власників приміщення, яке довго стояло пусткою, активісти і художники почали організовувати культурні заходи. Це місце вони назвали «Фабрика повидла».

Коли її ремонт завершиться, фабрика стане найбільшим арт-центром міста. Тут буде виставковий зал сучасного мистецтва, концертний і театральний майданчики, кінотеатр, бібліотека і коворкінг. Зараз працює вуличний майданчик для кінопоказів та лекцій.

Тут проходили «Тиждень актуального мистецтва», Lviv Fashion Week, кінопокази та концерти. Jam Factory Art Center повинна відкритися вже наступного року.

IT-кластер

Львівський ІТ «Кластер» створив у Львові квартал площею 10 га для ІТ-компаній, працівників і студентів. Зараз «Кластер» об'єднує 67 учасників. Він допомагає львівським університетам розробляти і запускати інноваційні освітні програми.

Три роки тому львівські ІТ-фахівці заснували щорічну профільну подію — Lviv IT Arena, а минулого року ініціювали три проекти з будівництва: IT House Premium, IT Village і IT House 2.0. Зараз ІТ «Кластер» працює над створенням Innovation District IT Park.

Крім цього, почалося будівництво першого в Україні IТ-будинку, в який вже в цьому році зможуть в'їхати мешканці. IТ-будинок являє собою кооперативне житло. Всього в першому IT House 72 квартири. Будівля була спроектована так, що з часом зможе перейти з газопостачання на альтернативні джерела енергії.

На території площею 10 га побудують 6 офісних будівель, 2 бізнес-центри, торговий центр, факультет інформаційних технологій Українського Католицького Університету і IТ-лабораторії для студентів львівських технологічних вузів, а також дитячий садок, готель, амфітеатр для проведення подій і велику зелену зону для відпочинку.

Підписатися:

Коментарі