• Як зробити сонячну піч із коробки від піци

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Вівторок, 22 серпня 2017 року

Сонячні печі — простий і зручний пристрій для вироблення альтернативної енергії, в якому можна розігріти або навіть приготувати їжу. Зібрати піч можна з найпростіших матеріалів, які є під рукою. Наприклад, для цього підійде коробка з-під піци!

З ранніх років ми вчимо дітей піклуватися про довкілля. Як можна замінити традиційні джерела енергії на альтернативні? Використовуючи сонячну духовку!

У ній діти можуть приготувати на́чос, гарячі бутерброди та інші свої улюблені закуски, розповідає Mamaguru. Але найголовніше, вони побачать, як просто і без шкоди для довкілля можна використовувати поновлювані ресурси енергії.

Як зробити сонячну піч

Матеріали:

• будь-яка картонна коробка з кришкою. Ідеальний контейнер — це коробка з-під піци;

• лист прозорого пластика — обкладинка або захисна плівка;

• фольга;

• скотч;

• шматок дроту або олівець.

Виготовлення:

1. На кришці коробки вирізаємо «дверцята» розміром ¾ від загальної площі. Вони повинні бути великими, оскільки це наша сонячна панель. Але обов'язково одну сторону «дверцят» залишаємо прикріпленою. Покриваємо їх нижню частину фольгою.

2. Відкриваємо коробку і наклеюємо скотчем аркуш прозорого пластика на внутрішню частину кришки, щоб вона була закрита. Щоб тепло краще зберігалося в духовці, робимо все максимально герметично.

3. Вистилаємо фольгою внутрішню частину коробки і боки.

4. Щоб відкрити кришку, робимо маленькі отвори і вставляємо туди шматочок дроту або олівець.

Як використовувати піч

1. Всередину печі кладемо трохи продуктів.

2. Закриваємо кришку і поміщаємо духовку на найбільш сонячне місце, де на «сонячну панель» потрапляють прямі промені.

3. Тепер залишається тільки почекати. І страва готова!

Існує безліч конструкцій сонячних печей, багато з яких можна спорудити своїми руками. Деякі компанії займаються розробкою таких пристроїв. Наприклад, піч SolSource Sport від One Earth Designs в п'ять разів ефективніша за гриль і набагато безпечніша. Енергію сонця можна використовувати і для виготовлення сухофруктів. Для цього конструкцію печі трохи змінюють і отримують дегідратор.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...