ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гонконг у сміттєвій кризі: що робити з відходами? (ВІДЕО)

Велика Епоха

Гонконг — один із регіонів розвинених країн Сходу, який зіткнувся із проблемою, характерною для всіх мегаполісів: що робити з відходами? Зараз Гонконг переповнений сміттям і на своєму прикладі показує, що може статися з будь-яким містом, де заздалегідь не продумане питання утилізації відходів.

#img_center_nostream#

Гонконг виробляє кілька видів твердих відходів. Сюди входять побутові відходи (ТПВ) з побутових, комерційних і промислових джерел; будівельні відходи, що виникають внаслідок будівництва, реконструкції та знесення; і спеціальні відходи, такі як хімічні відходи і відходи тваринництва.

Щороку в Гонконзі утворюється близько 6 мільйонів тонн ТПВ, більше половини з яких утилізується на трьох стратегічних полігонах. Але, на жаль, виробництво ТПВ зростає набагато швидше, ніж очікувалося, і спосіб життя людей, пов'язаний зі зростаючим споживанням, веде до зростання звалищ.

Уряд заохочує промисловість сортувати і переробляти відходи, наскільки це можливо, а також планувати і будувати більш ефективно, щоб мінімізувати відходи.

Але через зростання кількості відходів потрібно виділяти додаткові сотні гектарів землі, на яких можна розбити нові полігони. Хоча будівництво проводиться дуже швидкими темпами, але все одно їх набагато менше, ніж потрібно. Гонконг потребує більш стійкого способу боротьби з відходами.

Проблема такої катастрофічної ситуації в тому, що площі мало, а людей багато. За словами експертів із природоохоронних організацій, якщо до 2020 року в Гонконзі нічого не зміниться в питанні утилізації сміття, наслідки можуть стати незворотними.

Крім місцевих жителів, які виробляють багато сміття, погіршує ситуацію і величезна кількість туристів. Їх приваблюють розваги і ринки, вільна економіка. Деякий час потому Китай дозволяв ввозити відходи на переробку, але потім, зі зростанням навантаження, була введена заборона.

У травні 2013 року уряд оприлюднив «Гонконгський план сталого використання ресурсів 2013—2022». У ньому викладається всеосяжна стратегія, політика і плани дій з управління відходами на найближчі 10 років. В цей план входить політика і законодавство, спрямовані на зміну і скорочення відходів, цілеспрямовані кампанії (підвищення обізнаності громадськості, заохочення участі громад) зі скорочення викидів у масштабах всієї території, розширення інфраструктури, пов'язаної з відходами.

Ще одне рішення — кожен житель зобов'язаний платити за кожен літр викинутого сміття.

Якщо всі ці дії не дадуть результату, пройде зовсім небагато часу, і Гонконг перетвориться на велике звалище.