• Штучне м'ясо з рослинної сировини: у США розширюється виробництво

  • Дина Матвиенко | Велика Епоха
    Понеділок, 14 серпня 2017 року

Стартап із США Impossible Foods розробив технологію отримання штучного м'яса з рослинної сировини і оголосив про будівництво великого виробничого підприємства. Новий завод буде виробляти близько 500 тонн м'яса на місяць, що є гарною новиною навіть для пристрасних любителів м'яса.

Компанія Impossible Foods виробляє свою продукцію зі штучної яловичини, в основі якої пшениця, кокосова олія, картопля і гема — залізовмісні з'єднання, знайдені в рослинах і м'ясі.

Як отримують Impossible Foods?

Гем (heme) — ключовий фактор м'ясного продукту. Це молекула, яка надає крові червоний колір і допомагає переносити кисень у живих організмах. Цього білка дуже багато в м'язах тварин, але він також присутній у соєвих коренях, де відомий як leghemoglobin. Impossible Foods використовує гем у своїх продуктах, щоб забезпечити насичений м'ясний смак.

Для виробництва гема з рослинної сировини використовуються спеціальні дріжджі і процес ферментації, дуже схожий на процес пивоваріння, який зустрічається у виробництві деяких видів пива.

Використовуючи виключно рослинні інгредієнти, вчені з Impossible Foods також відтворили основні компоненти текстури м'яса тварин — м'язи, сполучні тканини і жири.

Майбутнє Impossible Foods

Завод компанії планується побудувати в Окленді, штат Каліфорнія. Багато мереж ресторанів погодилися додати до свого меню гамбургери, вироблені Impossible Foods.

«Ми серйозно ставимося до нашої місії. Це означає, що будь-який харчовий продукт, який наразі виробляється з використанням тваринного м'яса, ми можемо замінити рослинним, і він буде конкурентоспроможним», — говорить директор компанії Патрік О. Браун (Patrick O. Brown).

Impossible Foods збільшила ставку для своїх найближчих конкурентів, оголосивши про те, що готова вийти на ринок, поставляючи свою продукцію в широку мережу ресторанів і магазинів.

Новий завод дозволить Impossible Foods виробляти в 250 разів більше продукту, ніж є сьогодні. Цього достатньо, щоб обслуговувати 1000 ресторанів.

Досі Impossible Foods повільно виходила на ринок, з'являючись у відомих ресторанах Нью-Йорка та Сан-Франциско. Вона ставить за мету сподобатися навіть найзапеклішим любителям м'яса.

«Наше визначення успіху: ми набираємо нуль очок, якщо веган або вегетаріанці купують наш гамбургер. Чим більше людина любить м'ясо, тим більше вона є нашим цільовим клієнтом», — каже Браун.

Як показує дослідження ринку, навіть найвідданіші американські любителі м'яса ніколи не перестануть хотіти його, але вони зможуть зацікавитися продуктом, який на смак так само гарний, але проведений із рослин. Іншими словами, продукт, виготовлений із тварини, не є невід'ємною частиною гамбургера. Набагато важливіше те, наскільки він смачний, поживний і доступний.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...