• Прокладати комунікації під землею тепер зможе робот-борсук

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 30 серпня 2017 року

Інженери з ЄС створили робота, який здатен сам будувати і прокладати комунікації під землею. На створення цього пристрою вчених надихнуло вивчення повадок борсуків, які у природі будують свої довгі тунелі-ходи.

Знання про природу постійно надихають на відкриття у сучасній робототехніці. Наприклад, факти про життя таких тварин, як борсуків. Їхні ходи — це великі мережі тунелів, у яких знаходяться порівняно великі камери для сну або вирощування молодого потомства. Вивчення цього наштовхнуло винахідників на створення автономної підземної роботизованої системи BADGER.

BADGER означає «RoBot для автономних підземних операцій, картографування і навігації» (RoBot for Autonomous unDerGround trenchless opERations, mapping and navigation), розповідає Red meters.

Для маневреності він розділений на 4 окремі циліндричні секції. Перша переносить пристрій, призначений для входження в землю.

BADGER може автоматично виявляти приховані об'єкти і прокладати маршрути так, щоб уникнути їх. Він здатен відображати і візуалізувати простір під землею, передаючи робітникам, які знаходяться на поверхні, важливу інформацію про те, чого вони не бачать особисто.


Робот оснащений також 3D-принтером, який використовує смолу для «друку» стіни по периметру тунелю і навіть здатен створювати труби.

«Уявімо собі, що ми хочемо поєднати дві будівлі, що стоять по різні боки від головної вулиці в сучасному місті за допомогою кабелю зв'язку. У цьому випадку використання траншеї буде найбільш поширеним рішенням, але це призведе до перевантаження трафіку, незручностей для пішоходів і забруднення навколишнього середовища. Однак робот BADGER допоможе уникнути всіх цих проблем. Безтраншейна технологія дозволяє зробити невеликий отвір в землі, де буде встановлений кабель. Використовуючи вбудовані датчики та інтелектуальний алгоритм управління, робот буде автономно переміщатися від підвалу одного будинку до іншого, уникаючи зіткнень із газовими та водопровідними трубами, метровими тунелями і великими скелями», — розповідають розробники робота-борсука BADGER.

Проект BADGER розпочався в січні 2017 року і триватиме три роки. Польові випробування почнуться у 2019 році в Німеччині, а кінцевий продукт BADGER планується до випуску у 2020 році.

Нещодавно вченими розроблено ще один цікавий винахід: це робот-вугор, який може знаходити джерело забруднення води.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...