• Автомобільні шини зможуть самовідновлюватись — вчені

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 30 серпня 2017 року

Вчені з Гарварда створили гуму, що здатна самовідновлюватись. З неї можна робити шини підвищеної міцності, зносостійку електроніку і медичні пристрої.

Новий тип гуми, яка настільки ж міцна, як і натуральний каучук, а також може самовідновлюватися, розробили дослідники з Harvard John A. Paulson School of Engineering and Applied Sciences (SEAS).

Хоча самовідновлювальність матеріалів не є новиною, але технічні властивості самовідновлення сухих матеріалів, таких як гума, є досить складними. Причина цього ще й у тому, що гума виготовлена ​​з полімерів, які не можуть відновлюватися.

Тому вчені розробили гібридний каучук з особливими зв'язками — «молекулярну мотузку», що зветься випадковим розгалуженим полімером. Він дозволяє змішувати дві раніше незмішувані зв'язки гомогенно в молекулярному масштабі. При цьому вчені змогли створити прозору, жорстку гуму, що самовідновлюється.

Типова гума має тенденцію до розтріскування в певній точці напруги під прикладенні сили. А гібридний каучук перерозподіляє напругу, тому не виникає локалізованої точки стресу, яка може викликати тріщину. Коли сила зникає, матеріал повертається у вихідну форму і знімає напругу.

Здатність самовідновлення корисна для використання у широкому спектрі гумових виробів.

«Уявіть, що ми могли б використовувати цей матеріал в якості одного з компонентів для виготовлення гуми для шин. Якщо у вас сталося прорізання шини, то цю шину потрібно відразу замінити. Але з новим матеріалом вона буде самовідновлюватися під час водіння, і це дає вам свободу дій», — кажуть розробники.

Але вченим ще багато що належить зробити у цьому напрямку. Наприклад, вивчити застосування гібридного каучуку, який має виняткову комбінацію оптичної прозорості, ударної в'язкості і здатності до самовідновлення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...