• У Фінляндії придумали «розумну» зелену стіну для очищення повітря

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Вівторок, 5 вересня 2017 року

Фінська компанія Naava створила операційну систему для «розумної» зеленої стіни, яка очищує повітря у приміщенні. Вся робота здійснюється датчиками і автоматичними налаштуваннями світла, повітря і вологи, а рослини створюють постійний потік чистого повітря.

Як кажуть творці смарт-стіни, їхня мета — внести позитивні зміни в повсякденне життя людей, створивши здорові і комфортні робочі місця. Вдихаючи чисте і свіже повітря, людина може зосередитися на своїх справах, поки Naava піклується про повітря, яким вона дихає.

Робочі умови повинні покращувати наше благополуччя, а не шкодити йому. Але, на жаль, сьогоднішні офіси не можуть похвалитися атмосферою, оптимальною для здоров'я і високої продуктивності співробітників. Хоча контакт з природою повинен бути частиною нашого повсякденного життя, але чисте повітря в приміщенні — це привілей, яким насолоджуються лише деякі.

Як довели дослідження НАСА, рослини ефективно очищають повітря в наших будинках від небезпечних речовин і збагачують його цінними фітонцидами. Ґрунтуючись на цих результатах, фінська компанія Naava розробила запатентовану операційну систему для управління на відстані смарт-стіною з рослин.

Стіна забезпечує постійний потік чистого повітря і не вимагає від власника ніякого управління. Компанія надає повне технічне обслуговування і використовує операційну систему штучного інтелекту (AI), щоб максимально використовувати переваги кожної установки.

За допомогою онлайн-керівництва з дизайну пристрій можна перебудувати відповідно до вимог, наприклад, з урахуванням доступного простору або бюджету та за колірними перевагами рослин.

Всі рослини, що використовуються на стінах, не викликають алергію, а їхнє коріння знаходяться в неорганічному матеріалі — особливому субстраті.

Мікроби в ростовому матеріалі покращують природні здатності коренів. Це означає, що стіна завжди «включена» і виробляє чистіше повітря, ніж це могли б робити рослини у звичайних умовах. Датчики на стіні контролюють систему, автоматично налаштовуючи в міру необхідності воду, повітряний потік і світло, а AI адаптується до супутникових метеорологічних даних для кожного місця розташування.

Що дає «розумна» зелена стіна? По-перше, вона усуває шкідливі хімікати, роблячи повітря близьким до чистого природного. По-друге, вона оптимізує вологість, що знижує захворюваність. Відомо, що багато вірусів гинуть у вологій атмосфері. Все це знижує втому, покращує когнітивні здібності і продуктивність роботи.

За матеріалами: Springwise.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...