• Солома замість газу: як альтернативна енергія допомагає економити українській фермі

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 31 серпня 2017 року

Українська компанія-виробник молока відмовилася від використання природного газу, замінивши його соломою. Такий перехід на альтернативні джерела енергії допомагає підприємству економити 60 тис. грн щомісяця.

Приватне сільськогосподарське підприємство-ферма «Пісківське» займається молочним скотарством. Воно входить в Асоціацію виробників молока (АВМ), повідомляє milkua.info.

Три роки тому вони вирішили знайти альтернативу блакитному паливу та перейшли на солому.

Тюки соломи спалюють у піролізних котлах висотою з двоповерховий будинок. Від цієї енергії гріється вода. Використання соломи замість газу виявилося дуже вигідним: зменшилися рахунки за електрику, а ферма і господарські споруди забезпечуються теплом.

Все це дозволяє заощаджувати щомісяця близько 60 тис. грн.

Керівник підприємства планує у майбутньому розширити використання альтернативних джерел енергії: встановити сонячні панелі і біогазову установку для утилізації гною.

Використовувати альтернативні джерела енергії можна і для обігріву житла. Це, наприклад, котли на біопаливі, в якості якого можна використовувати майже всі побутові відходи.

Руслан з Полтави використовує такий котел для обігріву свого магазину. Котел на безкоштовному паливі дозволяє економити 60 тис. грн. за сезон.

Найефективнішим біопаливом є рослина під назвою міскантус. Її можна вирощувати на вільних землях, восени скошувати і використовувати для альтернативного опалення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...