ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як зробити свій «пластиковий» пакет: позбуваємося сміття

Велика Епоха

Пластикові обгортки і пакети для продуктів — це сміття, якого складно уникнути. Але їм є альтернатива — багаторазова упаковка із тканини, просочена особливим натуральним складом. Вона допоможе заощадити гроші й уникнути використання пластику — ендокринного руйнівника. А ще таку упаковку дуже просто зробити власноруч.

#img_center_nostream#

Що знадобиться:

1. Тканина — це основа, і вона може бути практично будь-якого розміру. Що стосується типу тканини, краще вибрати 100% бавовняну, конопляну або льняну тканину середньої щільності. Можна використовувати стару тканину від футболок, скатертин, серветок, простирадл.

2. Бджолиний віск. Саме він додасть тканині нові властивості, зробить її не тільки міцнішою, але й водовідштовхувальною, що важливо для застосування в якості пакету. Бджолиний віск є повністю натуральним продуктом. Його часто використовують в рецептах із виготовлення домашньої косметики.

3. Соснова смола. Завдяки їй упаковка може міцно утримуватися на посуді, наприклад, на скляній чашці.

Як зробити упаковку із тканини

​#img_center_nostream#

Упаковка розміром 46х56 см досить широко застосовується. Нею можна покрити миску, загорнути буханку хліба або накрити блюдо, розповідає Аttainable sustainable.

Для виготовлення чотирьох таких упаковок знадобиться:

 • ½ склянки бджолиного воску;
 • ¼ склянки соснової смоли;
 • ¼ склянки косметичної олії (персик, мигдаль, жожоба та ін.);
 • чотири шматка 100% бавовняної тканини.

Перед тим як приступити до процесу, зупинимося на декількох важливих моментах.

 • Застеліть робочу зону газетою або непотрібною тканиною. Якщо віск випадково кудись потрапить, дайте йому повністю охолонути, а потім прикладіть до нього шматочок льоду. Це допоможе воску відійти від будь-якої твердої поверхні. Небажаний бджолиний віск розчиняє спирт або D-лімонен.
 • Бджолиний віск горючий. Тому не плавте його безпосередньо над вогнем. Найкраще скористатися водяною банею.

Устаткування, яке знадобиться:

 • водяна баня;
 • пергамент;
 • лист для випічки;
 • одноразовий пензлик із широкою щетиною;
 • духовка.

#img_center_nostream#

Виготовлення:

 1. Підготуйте тканину: виперіть і випрасуйте.
 2. Підготуйте бджолиний віск: розтопіть бджолиний віск і соснову смолу на паровій бані. Під час перемішування додайте у рідку суміш олію жожоба (або іншу).
 3. Розігрійте духовку до 100 °С.
 4. За раз можна працювати з одним шматком тканини. На деко покладіть шматочок пергаментного паперу, на нього — тканину в один шар. Широким пензликом нанесіть суміш із бджолиного воску на поверхню тканини.
 5. Поставте деко в духовку. Суміш бджолиного воску буде танути на тканину і насичувати її. Як тільки тканина потемніє і заблищить, це означає, що бджолиний віск повністю розплавився, і тепер можна вийняти деко з печі.
 6. Щоб видалити зайвий віск, візьміть інший шматочок тканини і покладіть його на перший. Тепер цей шматочок тканини можна використовувати як робочий. Трохи нанесіть на нього суміш і повторіть всю процедуру знову.
 7. Насамкінець тканина повинна висохнути природним чином. Після сушіння протріть обидві сторони кожного шматка вологою тканиною, щоб видалити залишковий віск або смолу перед використанням.

Як використовувати натуральну упаковку:

#img_center_nostream#

Просякнуту бджолиним воском тканину можна використовувати замість пластикової упаковки або воскового паперу. Завдяки бджолиному воску тканину можна зігрівати у руках і надавати їй форму чаші, каструлі або буханки хліба.

Як чистити упаковку?

 • Вимийте її у ледь теплій воді, використовуючи м'яке «зелене» мило для посуду. Не залишайте її у воді надовго, оскільки це послабить зв'язок покриття і тканини і скоротить термін служби. Після миття просто повісьте і дайте висохнути.
 • Не можна прати в посудомийній машині або в дуже гарячій воді.

Інші розміри екоупаковок, які можуть стати у нагоді:

 • 33 х33 см — для сендвіча або для покриття чаші із фруктами;
 • 25 х25 см — для сиру, моркви, овочевих закусок;
 • 35 х66 см — для багета.