Середа, Жов 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені з Німеччини розробили водовідштовхувальний матеріал, який не боїться пошкоджень

Середа, 5 серпня 2020 року

Вчені з Німеччини розробили гідрофобний матеріал, який не боїться пошкоджень: немов змія, він скидає свою зовнішню оболонку і відновлюється.

Гідрофобні матеріали мають величезний потенціал застосування: від самоочищення вітрового скла до пляшок, в яких після використання не залишається ні краплі рідини.

Натхненні природними водовідштовхувальними властивостями, які є у листя лотоса або у водомірок, вчені працюють над проектами різних супергідрофобних матеріалів. Найбільш успішними стали ті ідеї, в яких використовується підкладка, покрита наноструктурами і більшими мікроструктурами. Але подібні матеріали уразливі до пошкодження, і будь-яка подряпина може зруйнувати їх гідрофобні властивості.

Команда вчених під керівництвом Юргена Рюе з University of Freiburg в Німеччині займається виробництвом водовідштовхувальних покриттів, які не бояться порізів і можуть самостійно відновлюватися.

Фото: American Chemical Society

Вони створили супергідрофобний матеріал, що складається з трьох шарів, накладених один поверх іншого. Верхній шар являє собою гідрофобну плівку, також відому як nanograss. Поверхня цього шару складається з гострих конусоподібних наноструктур, які і надають плівці водовідштовхувальні властивості. Під цим шаром знаходиться водорозчинний полімер, його використовують у медицині. А внизу — супергідрофобная кремнієва нанографіческая плівка.

Якщо верхній шар супергідрофобного матеріалу пошкоджується, матеріал можна занурити у воду. Вона просочується в подряпину і розчиняє проміжний полімерний шар. Це дозволяє ушкодженому верхньому шару звільнитися і відшаруватися, оголивши нижній цілісний гідрофобний шар.

За словами команди, їхній новий матеріал знаходиться на лабораторній стадії випробувань. Необхідно здійснити велику роботу, щоб зміцнити верхній шар, який запобігає подряпинам, які пошкоджують нижні шари. Якщо все вдасться, новий багатошаровий skin-shedding стане найбільш стійким самовідновлюваним і водовідштовхувальним матеріалом.

Дослідження було опубліковане в  Langmuir.

Інженери з Австралії створили сонячні батареї, подібні до крил метеликів з красивим блакитно-синім малюнком.

Comments   

загрузка...