• В Іспанії створили веломобіль — суміш електрокара і велосипеда

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 7 вересня 2017 року

Іспанський стартап Evovelo створив незвичайний автомобіль Mö, який поєднує в собі енергонезалежність електрокара та зручність велосипеда. Щоб рухати Mö можна використовувати сонячну енергію або обертати педалі, мов на триколісному велосипеді.

Mö можна назвати першим сонячно-електричним веломобілем. Це «ультраефективний» транспортний засіб, який працює тільки на «чистій» енергії — механічній або сонячній. Завдяки цьому звичайний комфорт автомобіля доповнюється перевагами байка.

Авто має повністю закритий корпус, 50-кілометровий електричний діапазон пересування, вміщує двох пасажирів і має сонячні панелі на даху для зарядки його 48V/15Ah батареї.

За допомогою функції рекуперативного гальмування підзарядити батарею можна і під час руху.

Mö важить всього 85 кг, а його розміри — 1,4 м в ширину, 2 м в довжину, 1,3 м у висоту. Він може легко вписуватися у простір, призначений для байків. Наприклад, на велосипедних доріжках і паркувальних місцях (хоча він трохи ширший, ніж звичайний байк).

У Mö є все необхідне для безпечної їзди: вогні, покажчики повороту, дзеркала, звуковий сигнал та інші функції, які гарантують безпеку під час паркінгу (блокування дверей і багажника).

Живлення подається на колеса безпосередньо з електродвигуна (у тому числі є кілька варіантів: від 250 Вт до 1500 Вт, в залежності від того, які правила застосовуються там, де він буде продаватися) або через 6/7-ступінчасту коробку передач. Зарядка для батареї подається від сонячних 100-ватних панелей на даху або через бортовий зарядний порт. Батарею можна також зняти для зарядки, якщо це необхідно.

За словами розробників, за помірного використання (10—25 км на день) немає необхідності заряджати акумулятор: енергії від сонячних батарей і функції рекуперативного гальмування буде достатньо.

Орієнтовна роздрібна вартість Mö становить близько $4900.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...