• В майбутньому смартфонам не знадобляться зарядні акумулятори

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 7 вересня 2017 року

Черпати енергію буквально з повітря — до цієї ідеї великого Ніколи Тесли звертається вже не одне покоління вчених. Не стали винятком і дослідники зі США. Вони працюють над створенням телефону, здатного працювати без батареї і без підзарядки.

З кожним роком смартфони та інші гаджети стають не тільки більш функціональними, але і більш енерговитратними: їх акумулятори потребують регулярної зарядки, що обмежує можливості власника.

Але завдяки новим розробкам вчених із University of Washington незабаром ми зможемо взагалі позбутися батарей, повідомляє Ifl science.

При розробці телефону використовують технологію, що зветься зворотним розсіюванням. Спілкування здійснюється за рахунок відображення вхідних радіохвиль, які розсіяні навколо нас. Пристрій все ще на початковій стадії розробки, але команда змогла успішно продемонструвати голосовий виклик від телефону без батареї до Android-смартфона.

Досягти цієї мети було непросто. Команда раніше тестувала технологію цифрового зворотного розсіювання під назвою пасивний wi-fi для гаджетів, які споживають невелику кількість енергії. Але для живлення мобільного телефону цього було недостатньо.

Як каже творець прототипу телефону Вамс Талла (Vamsi Talla), для перетворення аналогової мови в цифровий сигнал потрібно багато енергії.

Тому команді довелося переосмислити технологію аналогового зворотного розсіювання, яка в останній раз використовувалася в шпигунських пристроях часів «холодної війни». Стільниковий телефон без батареї посилає цифрові сигнали, коли номери вводяться на клавіатурі, а потім переходить повністю в аналоговий для передачі голосу.

Сигнал рухається по неліцензованій частоті на базову станцію, яка підключається до цифрової мережі через Skype. Базова станція не просто підключає мобільний телефон до мережі, але також забезпечує необхідну потужність, щоб змусити його працювати. Поточна базова станція дозволяє телефону перебувати на відстані не більше 15 м від неї — не дуже портативна, але в майбутньому це може змінитися шляхом інтеграції базових станцій з телефонними вежами.

«Реальні стільникові вежі мають в сотні разів більше потужності, і дальність збільшується до кілометра», - додає Талла.

В даний час команда працює над підвищенням якості зв'язку та над тим, як відбувається дзвінок. Команда також розробляє ідею дисплея з електронними чорнилами для відправки текстів і, можливо, навіть зображення з камери.

Дослідники з Disney Research пішли іншим шляхом — вони створили технологію бездротової зарядки пристроїв.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...