• Створена плівка для смартфонів, яка подібна до очей нічних метеликів

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Понеділок, 11 вересня 2017 року

У Флориді створили нову антиблікову плівку, яка покращує видимість екранів смартфонів і планшетів навіть під прямими сонячними променями. Плівка має наноструктуру, подібну до тієї, яка існує в очах нічних метеликів і дозволяє їм бачити в темряві.

Творцями унікальною плівки стали дослідники з College of Optics and Photonics, University of Central Florida (CREOL). У журналі Optica вони повідомили, що на відкриття їх надихнули наноструктури, виявлені в очах метеликів. Вивчивши їх, вони розробили противідбивну плівку для планшетів і смартфонів.

Очі нічних метеликів вкриті візерунком антивідображувальних наноструктур. Завдяки цьому вони можуть бачити в темряві, також це запобігає відображенню світла в очах, яке могли б побачити потенційні хижаки.

Саме через відблиск ми не можемо читати з екрану при яскравому сонячному світлі, яке відбивається від поверхні. До прикладу, відображення світла від поверхні журналу може бути 0,23%, в той час як відображення від поверхні телефону iPhone — 4,4%.

Тонка плівка, створена вченими, містить крихітні однорідні ямки діаметром близько 100 нанометрів, що еквівалентно 1/1000 товщини волосся людини. Покриття також можна застосовувати і для гнучких дисплеїв, які є у телефонах з екранами, які можуть складатися як книга (очікується, що вони надійдуть у продаж у кінці цього року).

В даний час дослідники працюють над поліпшенням механічних властивостей антивідображувальних плівок, що включає пошук оптимального балансу твердості і гнучкості, необхідних для того, щоб поверхня плівки була досить міцною для довготривалого використання на сенсорних екранах.

Звернення до природи за підказками для винаходів — це поширений метод для технологічних компаній. Нещодавно ми розповідали про інші незвичайні винаходи — водонепроникний матеріал-змію та сонячні панелі зі структурою крил метелика.

За матеріалами: Springwise

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...