• Цитрусові шкурки як відмінний фільтр для води — відкриття

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    П'ятниця, 8 вересня 2017 року

Дослідники з Мексики та Іспанії знайшли цікаве і корисне застосування відходам цитрусових плодів. Після обробки їхні шкурки стають відмінним абсорбентом, який здатний очищати воду і збирати цінні метали для повторного використання.

Вода — це цінний, обмежений ресурс. Тому багато проектів у сфері сталого розвитку зосереджені на незліченних способах, які допомагають зберігати і раціонально використовувати водні ресурси. Один з таких проектів пов'язаний з природним очищенням води.

Вчені з Іспанського Universidad de Granada та Центру електрохімічних досліджень і технологічного розвитку Мексики, а також Центру інженерного і промислового розвитку знайшли спосіб як використовувати повторно понад 38 мільйонів тонн цитрусових відходів, які утворюються щороку.

Після обробки апельсинових і грейпфрутових шкурок з миттєвим контрольованим перепадом тиску вони набувають властивостей адсорбенту. Властивості адсорбенту відрізняються від властивостей абсорбенту. При адсорбції речовина утримується на поверхні іншого об'єкта, але не вбирається в нього.

Коли вчені поклали оброблені шкірки в фільтрувальні колони, які наразі використовують на очисних спорудах, шкурки цитрусових стали видаляти органічні забруднювачі і збирати метали. Метали, які адсорбувались, можна збирати для подальшого повторного використання.

У тестах швидкість очищення фільтрів зі шкурок була досить високою для комерційного використання. Тому ними можна буде замінити часто використовувані фільтри з активованим вугіллям.

За матеріалами: Springwise.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...