• Перевіряти мости на наявність несправностей тепер зможе автономний робот

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Понеділок, 11 вересня 2017 року

Вчені з Невади створили автономного робота, який здатний за допомогою радара самостійно досліджувати мости в пошуку несправностей. Новий робот може повністю замінити людину в цій непростій роботі.

Перевірка сталевих пластин всередині мостів — це дуже повільний і дорогий процес. У ньому беруть участь команди геодезистів, які мають свердлити бетон, щоб перевірити сталь всередині. У 1980-х роках із впровадженням радара цей процес був спрощений, але основним виконавцем роботи все ж залишалась людина.

Команда вчених з  University of Nevada

придумала робота, який може повністю усунути необхідність участі людей.

Спенсер Гібб (Spencer Gibb) і його команда побудували першого в світі повнофункціонального робота-мостового інспектора. Цей чотириколісний пристрій із водонепроникними батарейками пересувається вперед і назад мостом і досліджує конструкції за допомогою проникаючих крізь землю радіолокаційних і електричних датчиків питомого опору. Робот шукає сталь, уражену корозією через ослаблений бетон. Будь-які тріщини на поверхні може легко виявити камера.

Гібб і команда провели тестування робота на чотирьох дорожніх мостах у штатах Невада, Монтана та Мен. На всіх чотирьох мостах їхній робот був швидшим і точнішим, ніж команда інспекторів. Гібб пояснив: «Роботу потрібна така ж кількість часу, щоб фізично сканувати міст, як і інспектору, але обробляє дані він за лічені хвилини, а не години».

Ще одна перевага робота полягає в тому, що він може проводити перевірку дороги, під час її експлуатування. А для роботи людей необхідно перекривати рух транспорту, що робить цей процес незручним і дорогим.

За матеріалами: Springwise.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...