ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Розумне» скло замість жалюзі — новинка View з Кремнієвої долини

Велика Епоха

Компанія View, яка створила «розумне» скло, що міняє свою прозорість за бажанням господаря, оголосила про розширення свого виробництва. Ця смарт-новинка не тільки позбавляє від необхідності завіс і жалюзі, а й у багатьох випадках допомагає заощадити значну кількість енергії, що витрачається на охолодження будинку.

Кремнієва долина — батьківщина багатьох відомих компаній, в тому числі і View. Їхня унікальна розробка — скло, функціями якого можна управляти зі смартфона. Наприклад, якщо за вікном дуже сонячно — зробити скло затемненим, а в похмуру погоду — прозорим. Налаштування вікна також можна встановити на автомат, і вони будуть підлаштовуватися під погодні умови. Це дозволить максимально використовувати природне світло під час похмурого дня або бути готовим до яскравого сонця.

Для всього цього потрібен тільки смартфон, на якому встановлено спеціальний додаток, і інтернет. Смарт-скло позбавляє користувачів від необхідності купувати жалюзі або фіранки, а також економить енергію, яка витрачається на охолодження приміщення.

Завдяки інвестиціям більш ніж у $300 млн View сподівається, що їхня технологія «розумного» скла приживеться в офісах, а потім і в звичайних житлових будинках. Як наслідок, мільярди, які щорічно витрачаються на вікна для нових конструкцій і дообладнання існуючих будівель, можна буде використовувати ефективніше.

Зараз попит на цю смарт-новинку досить високий: тисячі квадратних метрів смарт-скла замовив аеропорт Сан-Франциско для одного зі своїх терміналів.

На думку розробників із View, у недалекому майбутньому звичайні скла витіснять скла-дисплеї доповненої реальності, і компанія вже працює над цими ідеями.

Українець Євген Ерік створив жалюзі, які не тільки виконують свою пряму функцію, а й виробляють електроенергію. Його розробкою зацікавилися в НАСА, і запросили пройти стажування в США.