• Самокеровані роботи-вантажівки з'являться на дорогах

  • Діна Матвиєнко | Велика Епоха
    Середа, 13 вересня 2017 року

Шведський технологічний стартап Einride представив повномасштабний прототип T-Pod — електричний автономний транспортний засіб, який зможе замінити дрібні вантажівки великої вантажопідйомності. T-pod не потребує водія, а управляється дистанційно, може транспортувати товар заданим маршрутом і не створює викидів в атмосферу.

Дизайн T-Pod унікальний: в ньому немає кабіни для водія та екіпажу, тільки місця для перевезення товару. Його потужність 200 кВт·год, а максимальна дальність близько 200 км на одній зарядці.

Вантажівка може перевозити 15 стандартних транспортних стелажів загальною вагою 20 т. T-pod має довжину 7 м, що забезпечує хорошу маневреність і зменшує кількість витрат.

Філіп Лілья (Filip Lilja), головний операційний директор Einride, каже, що вони «трансформують існуючий транспортний ланцюжок з нуля»: «Великі компанії, що займаються вантажними автомобілями з довгими вантажівками, продовжують нарощувати вантажні автомобілі для збільшення ефективності, що в підсумку призводить до ще більшої кількості вихлопних газів. Ми змінюємо це. Наше безпечне рішення не тільки економічно вигідно, але і значно знижує негативний вплив на довкілля в транспортній галузі».

Компанія Enride, заснована досвідченим підприємцем і колишнім співробітником Volvo Робертом Фальком (Robert Falck), обіцяє революціонізувати те, що вони називають «застарілою галуззю», за відносно короткий період часу: їхній план полягає в тому, щоб до 2020 року мати 200 T-pods.

Einride планує запустити T-pod між Гетеборгом і Хельсінгборг через 2 роки. Він буде слідувати за маршрутом, який оснащений зарядними станціями.

План перевезень — 20 млн транспортних стелажів на рік, що еквівалентно приблизно 400 тис. легковим автомобілям на тому ж маршруті, але з незначними викидами.

За матеріалами: Springwise.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...