Середа, Жов 28, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Команда біологів спроектувала абсолютно новий тип рибних ферм, які не створюватимуть проблем жителям прибережних районів (ВІДЕО)

Середа, 8 липня 2020 року

Команда біологів із Гаваїв спроектувала абсолютно новий тип рибних ферм, які не створюватимуть проблем жителям прибережних районів. Це будуть плаваючі ферми у вигляді величезних куль, які вільно дрейфуватимуть водами океану.

Традиційні рибні ферми створюють багато незручностей як для жителів узбереж, так і для морських мешканців: фермерська риба виробляє багато концентрованих відходів, у водойми додають антибіотики та інші речовини, які гублять водорості. Все це підвищує ризик екологічного дисбалансу.

Нова система, запропонована морськими біологами з Kampachi Farms, не має цих негативних факторів. В їхньому проекті Velella Project риба та інші морські мешканці вирощуються у величезній сітчастій сфері з латуні Aquapod діаметром 6,7 м.

Сфера не прив'язана до одного місця, а вільно плаває в океані. Зараз вона тестується в районі Big Island на Гаваях. У той час як сфера дрейфує у водах західного узбережжя на відстані 5-240 км від берега і на глибині 3,6 км, морські біологи на борту бази, пов'язаної з Aquapod, контролюють її пересування та годують рибу. Замість значної кількості рибного борошна і риб'ячого жиру в ферму подається екологічно безпечний корм — соя та інші сільськогосподарські білки.

Система GPS відстежує дрейф судна і передає дані в штаб-квартиру з наземних досліджень. Для коригування курсу двигун судна працює на мінімальних обертах.

«Поки що ми дуже задоволені результатами, — сказав Ніл Ентоні Сімс, генеральний співдиректор компанії. — Риби здорові, добре ростуть, і вони там, де і повинні бути — в океані. Ця технологія має потенціал для новітнього рибництва, що робить її найбезпечнішим виробництвом продуктів харчування на планеті».

Comments   

загрузка...