• Кілька проектів, які зроблять Одесу найкомфортнішим містом

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Середа, 27 вересня 2017 року

Зони відпочинку та комплекси під відкритим небом, спортивно-ігрові майданчики для дітей з особливими потребами та інші ідеї, які допоможуть зробити міста чистішими і комфортнішими для життя, вже починають втілюватися. Перше таке місто, де з'являються ці та інші інновації, — це Одеса.

Всі проекти та пропозиції, про які розповідається нижче, вже профінансовані через краудфандінг, отримали підтримку від міста або бізнесу. І зараз більшість із них знаходиться на стадії реалізації.

Парклет

Де: вулиця Польська, на перетині з вулицею Буніна.

Вартість проекту: 12 тис. грн.

Парклет є невеликою зоною відпочинку з вуличними меблями. У цій зоні заборонено паркування автомобілів, і таким чином тротуар знову стане вільним для пішоходів. Зазвичай машини дуже близько стоять до будівлі і повністю перекривають тротуар. Тому людям доводиться виходити на проїжджу частину і наражатися на небезпеку.

Архітектор і активістка Марія Смирнова організувала збір коштів на установку парклетів за допомогою краудфандінгової платформи «Моє місто».

Ревіталізація парку «411 батарея»

Де: Київський район.

«411 батарея» — це меморіальний комплекс під відкритим небом, присвячений обороні Одеси. Він розташований у великому парку, де ГО Urban Inst. виявила вогнища пожежної небезпеки, забруднення газами, відсутність достатньої кількості місць для відпочинку. До того ж машини вільно заїжджають прямо на територію парку.

Через це парк деградує, перетворюється на депресивний простір.

Щоб скласти план дій, як змінити існуючу ситуацію, Urban Inst. провели міждисциплінарний воркшоп, учасники якого пропонували вирішення цих проблем. Колектив складався з архітекторів, містобудівників, соціологів, екологів і ботаніків.

Команди виїжджали на об'єкт дослідження, проводили аналіз території, опитували місцевих жителів і відвідувачів парку. Вирішено, що потрібно зробити огорожу з дерев і чагарників, облаштувати безпечні пішохідні переходи і стежки з гравію, створити окрему зону для вигулу собак, встановити лавки і лежаки та розробити нову систему навігації, яка дозволить швидко знаходити цікаві об'єкти.

Перший етап проекту буде реалізований у травні наступного року.

Зарядні пристрої в міському транспорті

Вартість: 867560 грн.

Цей проект отримав підтримку на платформі «Соціально активний громадянин», він є серед інших проектів, за які віддали свої голоси більшість одеситів, і буде реалізований до кінця року.

Автор ідеї запропонував встановити по 4 зарядних пристрої в кожен тролейбус і трамвай міста. Зарядні пристрої будуть знаходитись на ручках сидінь і не будуть заважати пасажирам. Таким чином кожен власник планшета або смартфона зможе підзарядити пристрій, що дуже зручно.

Але є і одна проблема: на кожен вагон з більшості старих вагонів громадського транспорту потрібно попередньо встановити розподільник енергії.

Інклюзивний спортивно-ігровий майданчик

Де: вулиця Академіка Філатова, 7А.

Вартість: 727162 грн.

Автор проекту Юлія Філь запропонувала встановити біля Дитячої міської поліклініки №6 майданчик, де зможуть гратися діти з інвалідністю. Майданчик зменшить негативні враження дитини від стресової ситуації відвідування лікарні, буде приємніше чекати своєї черги, а діти зможуть разом проводити час в інклюзивному просторі.

У спортивно-ігровому комплексі є не тільки гойдалки і каруселі, а й лавки неподалік, щоб батьки могли наглядати за дітьми, і гумове покриття для безпеки дітей.

У цьому інклюзивному просторі зможуть гратися всі діти незалежно від стану здоров'я.

Місто без пилу

Де: центр міста.

Ціна: 4999840 грн.

Щоб зменшити кількість пилу і бруду на вулицях і зробити повітря чистішим, автор проекту Петро Іонов запропонував встановити декоративні решітки навколо дерев.

Такі решітки є в багатьох європейських країнах, і частково вони збереглися в центрі Одеси з царських часів. Там, де ходить багато людей, не повинно бути відкритого ґрунту.

Спочатку планувалося зробити решітки з бетону, але зараз вирішили виготовляти їх із чавуну, оскільки декоративні елементи в місті відлиті саме з цього металу.

За матеріалами: The Village Україна.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...