• Українець побудував будинок-сферу, який опалюється лише однією піччю

  • Діна Матвиєнко | Велика Епоха
    Середа, 27 вересня 2017 року

Житель Тернопільщини побудував своїми руками енергоефективний будинок-сферу і опалює його економною піччю власної розробки. Щоб побудувати комфортне житло, не потрібно великих сум, говорить господар незвичайного будинку.

Павло Банников живе в місті Бережани Тернопільської області. Тут він власноруч збудував будинок сферичної конструкції, який добре зберігає тепло від економної печі. Для опалення будинку взимку досить однієї машини дров, в той час як односельці витрачають чотири, розповів Павло в інтерв'ю виданню «Високий Замок».

«Це більш дешевша і економічна альтернатива звичайним будинкам, де комфортно будь-якої пори року: коли за вікном +35, усередині +22. До того ж у такому „кулястому‟ будинку спиться міцніше», — розповідає господар.

Для своєї печі Павло використовував новий принцип горіння, який дозволяє паливу повністю згоряти:

«У моїй печі немає звичних каналів, — пояснює Павло Банников. — Встановлений каталізатор розщеплює топкові гази і перетворює їх у додатковий вид палива, яке повністю згоряє яскравим малиновим полум’ям — відходів практично немає і диму з комина не видно».

Піч має три камери: нижня — камін, який дуже швидко, з первинною подачею повітря, нагріває будинок і створює приємну атмосферу. У другій камері над каміном можна готувати їжу, а в третій — в’ялити, наприклад, ковбаси.

«Достатньо підкласти у піч в'язанку дров — і за десять хвилин нагріється вода для ванни. Завдяки особливим „шлюзам‟ обігріваються теплим повітрям лежанки з глини. Моя хата не для «приколу», не для того, щоб когось здивувати. Хотів довести, що можна спорудити комфортне житло, не витрачаючи великих сумм: мою „економмодель‟, де зручно почуватиметься вся сім'я, можна побудувати за $2−3 тис.», — розповідає майстер.

Будинок Павла Банникова не єдиний у своєму роді. За цим проектом побудовані будинки-сфери у Франківську та Чернівцях.

Житель Полтави теж побудував будинок-купол. Завдяки пінопласту він добре утримує тепло, і для обігріву достатньо сонячного колектора. Ще одна цікава технологія швидкого зведення будинку — мішковий принцип. Втім, будинки із землі стають все більш популярними останніми роками. І це не дивно: «будівельний матеріал» з відмінними теплоізоляційними характеристиками — у нас під ногами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...