• Не викидати габаритне і будівельне сміття у контейнери — новини Івано-Франківська

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    Вівторок, 26 вересня 2017 року

З перших днів жовтня в Івано-Франківську заборонять залишати будівельне і великогабаритне сміття у звичайних контейнерах. Натомість жителям дозволять вивозити відходи безпосередньо на полігон, на спецмайданчики або замовляти великогабаритний контейнер.

Ці та інші нові правила поводження з твердими побутовими відходами в Івано-Франківську затвердили на засіданні виконавчого комітету 21 вересня, повідомляє «Тримай Kurs».

Згідно з ними, з 1 жовтня жителі обласного центру матимуть право вивозити великогабаритні і ремонтні відходи, гілки та листя дерев, дорожнє та інше побутове сміття безпосередньо на полігон в село Рибне або на майданчики для прийому відповідних відходів на закритих територіях перевізників ТПВ.

ЗАТ «АТП-0928» на вулиці Максимовича і ДП «Автоколона 2222» на вулиці Степана Бандери прийматимуть відходи від жителів у межах норми безкоштовно — 78 кг від однієї людини. Понад цю норму — за тарифом.

Великогабаритні контейнери, які раніше часто встановлювали в місті, швидко перетворювалися на стихійні звалища. У них викидали все що завгодно: будівельні відходи, старі меблі, гілки, а забудовники навіть звозили вантажівками биту цеглу. За новими правилами на майданчику для побутового сміття будуть тільки побутові відходи і тільки в контейнерах.

Якщо виникне необхідність позбутися великого обсягу сміття, франківці зможуть замовити у перевізника великогабаритний контейнер. У певний час його заберуть. На сьогодні таких контейнерів у місті встановлено вже близько десяти.

Що стосується такого габаритного сміття, як холодильник, який не підлягає ремонту, для нього можна знайти щонайменше 5 інших корисних застосувань. Наприклад, зробити з нього зручний диван, крісло і пуф або містку комору.

Електронна техніка та побутові прилади (наприклад, енергоощадні лампи) містять токсичні сполуки і їх краще здавати в спеціалізовані пункти прийому. Підтримаймо переробку електронних відходів — це важливо для нашого здоров'я та благополуччя!

На інтерактивній мапі від «Великої Епохи» можна знайти адреси пунктів прийому пластику, скла, металобрухту та інших типів відходів у Івано-Франківську.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...