ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Випускниця створила колекцію одягу з викинутих пластикових пакетів

Велика Епоха

Випускниця коледжу мистецтв створює одяг з перероблених пластикових пакетів. В її колекції є зимові куртки, піджаки і куртки, зроблені з відходів. Такий підхід допоможе зменшити споживчі відходи і кількість пластику на полігонах.

Тріша Чейні (Trisha Cheeney) — випускниця Коледжу мистецтв штату Меріленд, США. Нещодавно в рамках конкурсу на «швидку» моду і революцію з рециркуляції вона створила обмежену колекцію Pälemer. Весь одяг цієї колекції складається з перероблених пластикових пакетів.

У колекції є зимова куртка, зроблена з 214 пластикових пакетів, легка куртка, вітровка і рюкзак, на який знадобилося 80 пакетів. Для створення візерунків на одязі Тріша майстерно використовує кольорові пакети.

Зараз вона сподівається зібрати кошти для своєї першої колекції на Kickstarter, оскільки вважає, що це допоможе у вирішенні проблеми споживчих відходів.

Через Kickstarter можна підтримати кампанію: замовити зимову куртку за $485 і вітровку за $435.

Згідно The Wall Street Journal, щорічно випускається 700 млрд пластикових пакетів, по мільйону в хвилину. Більшість з них не підлягає біорозкладанню і відправиться на звалище.

Pälemer — це революція в дизайні одягу, переробці матеріалів, а також у боротьбі з марнотратством засобів виробництва. Pälemer — це перш за все рух з переробки, який допомагає переосмислити, як ми використовуємо матеріали навколо нас, каже Чейні.

Є надія, що її інновації допоможуть змінити ставлення до виробництва речей із вторсировини в індустрії моди.

Багато старих і непотрібних речей можна використовувати багаторазово. Наприклад, зі старої футболки зробити килимок для спальні, будиночок для домашнього улюбленця або навіть дизайнерську прикрасу. Скляні пляшки — відмінний варіант для незвичайного нічного світильника, а з пластикових пляшок можна зробити годівницю для птахів або невеликий вертикальний город.