• Іграшкова канарейка Urban Canaries повідомляє про стан повітря навколо дитини

  • Катерина Грибкова | Велика Епоха
    Середа, 27 вересня 2017 року

Дизайнер і вчений із США створив іграшкову канарку Urban Canaries, яка допомагає відслідковувати забруднення біля дитини. Іграшка відстежує рівні забруднювальних речовин поблизу дитини і попереджає батьків про небезпеку. В майбутньому інформація, зібрана з пристроїв Urban Canaries, допоможе створити мапу забруднення повітря в масштабі міста.

Для розробки Urban Canaries — пластмасового іграшкового птаха, який може відстежувати рівні навколишніх забруднювальних речовин — дослідник і дизайнер Даніель Годдемейер (Daniel Goddemeyer) працював із нью-йоркською дослідницькою і дизайнерською студією OFFC. Їхня робота — це концептуальний експеримент, який досліджує нові способи боротьби із забрудненням повітря в містах.

Іграшкова канарейка знаходиться поруч з дитиною і постійно відслідковує ступінь чистоти повітря коло неї. У районах з поганою якістю повітря канарейка стає «хворою», і ці дані відправляються на смартфон батьків.

Додаток показує області, час і кількість забруднень, яким піддалися Urban Canaries і дитина.

Під впливом забруднювальних речовин колір датчиків Urban Canaries відображає постійну візуальну індикацію її «здоров'я» і нещодавнього впливу токсичних речовин. Червоний колір означає погане «здоров'я» і, отже, найгірше забруднення. Залежно від віку дитини, загального стану здоров'я і неминучого впливу низьких рівнів забруднення в міському середовищі чутливість Urban Canaries до забруднення можна скорегувати в налаштуваннях.

Мережа Urban Canaries може знаходити інші такі ж пристрої поблизу, ділитися своїми вимірами один з одним, пропонувати незабруднені навколишні місця і поступово створювати всеосяжну мапу забруднення. Мапа може бути використана для того, щоб позбавити дітей від наслідків надмірного забруднення в майбутньому.

Від забруднення повітря страждають всі великі промислові міста. Особливо гостро ця проблема проявляється в Китаї, де токсичний смог призводить до зупинки громадського транспорту і закриття шкіл.

Корисний інструмент громадського екологічного контролю створили й українці. На сайті Ecoinfo можна дізнатися про якість повітря у своєму місті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...