ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як заробляти €1500 на рік на сонячних панелях — досвід з Івано-Франківська

Велика Епоха

Житель Івано-Франківської області знайшов спосіб підвищення ефективності СЕС, — він розмістив її на паркані свого будинку. Це дозволяє економити на електроенергії і навіть заробляти близько €1500 на рік.

#img_center_nostream#В'ячеслав Загурський живе в селі Драгомирчани Івано-Франківської області. Як і багато хто з його сусідів, у яких є домашні СЕС, він встановив сонячну електростанцію потужністю 10 кВт на паркані власного будинку, розповідається в сюжеті каналу «Факти ICTV».

Як каже господар, тепер ефективність його СЕС, розміщеної на паркані, підвищилася на 30%. І СЕС потужністю 10 кВт дозволяє отримувати істотний прибуток.

«Кут нахилу сонячних панелей можна змінювати вручну. Це дуже просто, навіть жінці під силу — все працює на кулькових підшипниках. Сонячна електростанція дає можливість заробляти близько €1,5 тис. на рік при тому, що будинок споживає близько 300 кВт·год на місяць», — говорить В'ячеслав Загурський.

#img_center_nostream#СЕС працює вже 2 роки, ресурс роботи таких модулів — мінімум 25 років. З урахуванням того, що їхня вартість становить $15 тис., повернути свої вкладення В'ячеслав планує через 6—8 років.

Крім власної електроенергії, майже весь рік родина користується безкоштовною гарячою водою і теплом: на даху будинку встановлені сонячні колектори. Гаряча вода, яка не використовується, йде на обігрів будинку. Навіть взимку енергії сонця вистачає на обігрів системи протягом 2 годин.

#img_center_nostream#«Там є 60 вакуумних трубок, це достатня потужність для того, щоб підігріти бойлер з водою», — каже господар.

#img_center_nostream#Домашні СЕС з'являються і в інших містах України. Житель Харківщини Сергій Попов зміг отримувати прибуток за «зеленим» тарифом вже через 5 місяців після встановлення сонячних панелей. Сонячні міні-електростанції можна встановити не тільки на території приватного будинку, але і на даху багатоповерхівки.