• У школах Дніпра навчатимуть як сортувати тверді відходи

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 жовтня 2017 року

З наступного року у школах Дніпра навчатимуть основам сортування твердих відходів. Цей предмет допоможе юним жителям міста зрозуміти суть переробки та з дитинства прищепить правильні звички.

Ідея додати до шкільної програми новий предмет з'явилася у зам. міського голови з питань житлово-комунального господарства Михайла Лисенка. Місяць тому він відвідав Японію і надихнувся підходом цієї країни до технології переробки сміття, розповідається у відеосюжеті «9 каналу».

Японія відома своїм дбайливим ставленням до природи та ресурсів. Саме в цій країні з'явилося перше у світі селище зі 100% переробкою відходів.

Навчання сортуванню відходів проводиться і у школах інших міст. У тому числі, у Кривому Розі, Вінниці, Тернополі, Чернівцях.

Крім цього, протягом наступних чотирьох років у Дніпрі з'явиться завод із переробки ТПВ, завдяки чому відходи отримають нове життя. На будівництво комплексу потрібно півмільярда доларів. Японія на це згодна надати кредит на 30 років під 0,5% річних.

Спочатку планують побудувати сортувальну лінію для ТПВ. Це дозволить зменшити кількість сміття для поховання на полігоні.

Будівництво великих сміттєпереробних заводів заплановано і в інших містах України: Львові, Харкові, Чернігові. Правильно поводитися зі звичайними і безпечно захороняти небезпечні відходи допоможе українцям і ЄС.

Але починати цей процес можна вже зараз на місцевому рівні — підключити однодумців зі свого будинку, організувати роздільний збір вторсировини у своєму місті або селищі. Цікавим досвідом цього поділився волонтер із «Корпусу Миру» Дейн Стівс, який у містечку Вінницькій області зміг об'єднати місцеву громаду навколо «сміттєвої» проблеми.

Допоможе у цьому і всеукраїнський сервіс інтерактивних мап «Куди здати відходи» від проекту «Велика Епоха».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...