• 5 порад роздільного збіру вторсировини

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 30 серпня 2016 року
 

Еко-активісти з Гатчини організували роздільний збір вторсировини у своєму дворі та розповіли Грінпіс про те, що з цього вийшло.

Олександра Максимова — еколог і активіст із міста Гатчина, що в 50 км від Петербурга. Разом із командою вони провели 15 акцій з роздільного збору відходів у своєму місті, встановили стаціонарну площадку для збору вторсировини, якою можна користуватися кожен день.

Оскільки Гатчина знаходиться досить далеко від Петербурга, то на транспортування вторсировини потрібно було витрачати чимало ресурсів. Тому було вирішено шукати місцевих переробників.

«Ми почали збирати вторсировину за загальною інструкцією, в різнокольорові мішки, перенесли час акцій. Це стало для мене потужним стимулом, щоб відкрити стаціонарний пункт роздільного збору в Гатчині. Мене надихав і приклад невеликих схожих на Гатчину міст — Портейджа і Каламазу штату Мічиган (США) — і зрозуміла, що роздільний збір у моєму місті може стати реальністю», — каже Олександра Максимова.

У жовтні 2015 року завдяки командній роботі та однодумцям у Гатчині відкрили майданчик для роздільного збору сміття. Вторсировину приймають щодня, з 10:00 до 17:00. На цьому пункті стоять контейнери для всіх видів вторсировини, в тому числі для текстилю та батарейок, для пластика та скла, і навіть «книжковий холодильник» для обміну книгами, який користується популярністю. Розсортовану вторсировину приймають на акціях «Роздільне збирання»

Під час відкриття майданчика активісти провели 15 акцій з роздільного збору: «Ми влаштували для городян справжнє екосвято, запросили місцеві ЗМІ. На свято прийшло близько 350 осіб. Так ми поєднали приємне з корисним і провели одноденну піар-кампанію, завдяки якій більше людей дізналося про майданчик. У той день люди принесли стільки ж вторсировини, скільки потім накопичилося за наступний місяць», — розповідає Олександра.

Як налагодити роздільний збір у дворі або в невеликому місті?

Порада №1. Знайдіть підтримку серед активних жителів міста або району. Робота поодинці не така ефективна, як робота в команді навіть із двох-трьох однодумців.

Порада №2. Подружіться з місцевими власниками малого бізнесу. Знайдіть екологічно відповідальних або пов'язаних з цією сферою підприємців. Запропонуйте конкретні кроки для організації роздільного збору і розкажіть, що готові зробити ви самі, а в чому вам потрібна допомога або підтримка бізнесу. Шукайте також підтримки у керівництва супермаркетів (вони можуть безкоштовно розміщувати інформацію) і переробників (вони можуть безкоштовно або за певну суму вивозити вторсировину).

Порада №3. Не залишайте в стороні адміністрацію. З місцевою владою потрібно і можна дружити. Потрібно домовлятися і ходити на зустрічі о 9 ранку, писати листи з пропозиціями та налагоджувати контакт. В майбутньому вже вам будуть дзвонити з адміністрації та пропонувати співпрацю.

Порада №4. Познайомтеся з місцевими ЗМІ. Маленькі ТБ-канали, друковані газети можуть поширювати інформацію про акції або про сміттєві та екологічні питання. Подружіться з адміністраторами місцевих і міських груп «ВКонтакте» для популяризації вашої справи. У групах також можна знайти зворотній зв'язок з «клієнтами», знайти нових організаторів, помічників.

Порада №5. Ретельно продумуйте місце майданчика. Завжди звертайте увагу на те, щоб воно було зручне для мешканців та розташоване поряд із громадськими закладами.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про жителів Харківської області, які організували роздільний збір і переробку сміття в своєму селищі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...