• Інженер-конструктор створив «живу» люстру, яка очищає повітря

  • Катерина Грибкова | Велика Епоха
    Середа, 4 жовтня 2017 року

Інженер-конструктор з Великобританії створив «живу» люстру Exhale Melchiorri, яка покращує якість повітря в приміщенні. Вона імітує біологічні процеси, поглинаючи вуглекислий газ і «видихаючи» кисень.

Сучасні дизайнери не перестають дивувати новими інноваційними конструкціями для освітлення. Після лампи, яка імітує природне світло для запобігання сезонного афективного розладу, наступна новинка — це «жива» люстра, в якій використані біологічні матеріали для фільтрації забруднюючих речовин з повітря. Вона має вагомі переваги, адже те повітря, яким ми дихаємо більшу частину дня, шкідливе для здоров'я.

Перший інженер у Residence at London's Victoria and Albert Museum Джуліан Мельчіоррі (Julian Melchiorri) створив люстру, яка не тільки виглядає красиво, але й також поглинає вуглекислий газ з повітря і виділяє кисень.

Для створення цього незвичайного предмета інтер'єру Мельчіоррі використав свій раніше розроблений Silk Leaf — штучний лист. Він виготовлений із хлоропластів, які містять хлорофіл, стабілізований у шовковому протеїні. Вода і поживні речовини подаються на лист через осмос, подібно до того, як працює натуральне листя.

Для люстри Exhale Melchiorri використовувалося штучне листя, що складається з 70 пелюсток трьох різних розмірів. Кожна пелюстка містить зелені водорості, які поглинають поживні речовини і воду, і освітлюється світлодіодами. Водорості поглинають вуглекислий газ і «видихають» кисень. Ефект — унікальний освітлювальний прилад, який природним чином очищає повітря.

Melchiorri передбачає, що його штучне листя і люстри в кінцевому підсумку будуть використовуватися в таких додатках, як системи вентиляції, поверхні вільної форми для інтер'єрів або навіть у космічних дослідженнях. Його мета — розробити нові способи імітації біологічних механізмів для ефективного вирішення проблем з естетичної точки зору.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...