ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Австралії побудували перший вуглецево-позитивний будинок з енергоощадними функціями

Велика Епоха

В Австралії з'явився перший вуглецево-позитивний будинок із натуральних матеріалів, і крім того з найсучаснішим дизайном. Будинок 10 Star Home не вимагає розтрат на нагрів або охолодження: завдяки енергоощадним функціям він сам підтримує комфортну температуру для проживання протягом усього року.

Цей обшитий деревом суперсучасний будинок спроектували дві австралійські фірми — Clare Cousins ​​Architects і The Sociable Weaver. На сьогодні він є першим будинком у штаті Вікторія, який отримав найвищий рейтинг енергозбереження «10 зірок», повідомляє Dezeen.

Будинок був створений із використанням принципів «Нуль відходів» і Building Biology. Під час будівництва архітектори домовилися з постачальниками, щоб упаковка всіх будівельних матеріалів була зведена до мінімуму або її можна було застосувати повторно після використання. Наприклад, відходи гіпсокартону використовувалися в саду.

Протягом всього періоду будівництва на звалище відправили всього три сміттєвих мішка відходів.

Завдяки вентиляції і пасивному сонячному дизайну, будинок не потребує додаткового нагрівання або охолодження, підтримуючи при цьому комфортну внутрішню температуру протягом року.

Серед енергоощадних технологій, які використовувалися в будинку, — фотогальванічна панель на даху потужністю 5 кВт, склопакети, заводські бетонні підлоги, які покращують теплові характеристики будівлі, ізоляція і листяні породи дерева.

Усередині — на підлозі, стінах і стелях — архітектори використовували натуральні герметики і фарби, а також органічні й екологічно безпечні меблі, постільну білизну з органічної бавовни і матраци. У будинку є нетоксичні натуральні засоби для чищення та навіть екологічні зубні щітки з бамбука.

«Ми не хотіли створювати будинок, який був би занадто технічним або занадто дорогим для основного ринку. Ми хотіли, щоб 10 Star Home продемонстрував, як такі результати можуть бути легко досягнуті будь-якими будівельниками для будь-якого бюджету клієнта», — сказав Дейв Мартін, співзасновник The Sociable Weaver.

Будинок 10 Star Home має й іншу не менш важливу функцію: він призначений для активного заохочення людей, які проживають у ньому, до того, щоб жити, не завдаючи шкоди довкіллю. Тобто вибирати більш стійкий спосіб життя. Наприклад, органічні відходи, які утворювалися під час будівництва, використовували для створення компостної купи в саду. Тут господарі будинку зможуть також вирощувати власні овочі.

Як показує eTool-моделювання, 10 Star Home є вуглецево-позитивним будинком: протягом усього терміну існування він не тільки покриє свій вуглецевий слід, але і позитивно перевищить його. Це еквівалентно 203 кг викидам вуглецю, зекономлених на рік на одного жителя, а також еквівалентно висадці 9 553 дерев або видаленню з атмосфери 48 мільйонів балонів з СО2.