• Стара в'язниця стане новим екологічним містечком — проект з Нідерландів

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    Понеділок, 9 жовтня 2017 року

У Нідерландах на місці старої в'язниці з'явиться нове екологічне місто з доступними квартирами, вертикальним парком, фермою, центрами мистецтв, школою і ресторанами. Таким чином архітектори намагаються знайти нові способи використання старих або невикористовуваних просторів.

Команда архітекторів із Нідерландів шукає нові способи використання старих або невикористовуваних просторів. За їхнім проектом, на місці старої в'язниці Bijlmerbajes в Амстердамі з'явиться нове екологічне місто, в якому основна увага буде приділятися спільнотам, рециркуляції та повторному використанню речей.

Перепланування тюремного комплексу Амстердама Bijlmerbajes почнеться у 2018 році. Ідея цього проекту розробляється командою архітекторів із трьох компаній — OMA, FABRICATIONS і LOLA.

Комплекс Bijlmerbajes був побудований у 1970-х роках на околиці міста. З того часу місто стрімко розросталося, і в'язниця опинилася якраз у його центрі.

Новий район Bajes Kwartier, який з'явиться на місці Bijlmerbajes, стане простором для різноманітних громадських і приватних володінь. Основний плюс використання подібної покинутої території у тому, що на ній уже знаходяться 98% будівельних матеріалів, які знадобляться для облаштування нового містечка.

Тут з'являться доступні орендні квартири, розкішні кондомініуми, міський вертикальний парк і ферма, центри мистецтв і здоров'я, школа і ресторан. У новому екомісті площею 7,5 гектара, вільному від машин, основна увага буде приділятися громаді, рециркуляції і повторному використанню речей.

Всі структури оновленого комплексу Bajes Kwartier будуть незалежними (працюють від вітру, сонця та енергії компосту), а нові пішохідні та велосипедні доріжки і мости допоможуть зробити простір вільним від автомобілів.

Пошук способів використання «пустот» і занедбаних територій відбувається і в Україні. Цього літа в Івано-Франківську відбувся воркшоп RE:VISION. Його учасники вчилися оцінювати функціональність міського простору, упорядковувати «порожнечі» та застосовувати знання на практиці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...