• Кияни просять перенести завод «Енергія» за межі міста

  • Катерина Грибкова | Велика Епоха
    Понеділок, 9 жовтня 2017 року

Жителі кількох мікрорайонів Києва звернулися до КМДА з вимогою вирішити екологічну проблему, пов’язану зі сміттєспалювальним заводом «Енергія». В онлайн-петиції вони просять заміряти якість повітря поблизу заводу і розглянути можливість перенесення «Енергії» за межі міста.

Автор петиції Людмила Лесечко пише, що останні 2 роки жителі міста і особливо Дарницького району страждають від надмірного забруднення атмосфери. Воно проявляється у вигляді сильного смороду з яскраво вираженим хімічним запахом схожим на запах від горілого сміття.

Але джерелом цього запаху не може бути локальне загоряння сміття, оскільки сморід накриває значну площу більш ніж трьох мікрорайонів міста. Займання торфовищ або сезонні задимлення від спалювання сміття в навколишніх населених пунктах теж не можуть призводити до цього, оскільки запах з'являється незалежно від пори року і максимально відчувається в нічний час. Останнього року майже щоночі.

Особливо проблема проявляється під час вітру з боку ССЗ «Енергія», а також за безвітряної погоди.

Таке офіційне пояснення стану повітря у місті, як метеорологічна димка, теж не має відношення до цієї проблеми, оскільки запах накриває місто і в денний час.

Тому залишається тільки один варіант — забруднення повітря сміттєспалювальним заводом «Енергія».

Загальновідомо, що сміттєспалювальні заводи є найбільшими забруднювачами довкілля і найбільш потужними джерелами викидів діоксинів, які навіть накопичуються у ґрунтах. Це не локальна проблема одного району міста, це глобальна проблема обласного масштабу.

Забруднення повітря викликає у жителів столичних районів кашель, головний біль, слабкість, підвищення кров'яного тиску, сльозоточивість, збільшення кількості респіраторних захворювань, загострення хронічних хвороб. А в перспективі призводитиме до онкологічних захворювань. При підвищенні забруднення повітря в нічний час неможливо провітрювати будинки і квартири, а сморід проникає навіть через вентиляцію багатоквартирних будинків. Цим дихають жителі всього міста.

Людмила Лесечко пропонує:

- призупинити роботу ССЗ «Енергія», поки його викиди не будуть відповідати європейським нормам (Директива N 2001/80/ЄС), які Україна взяла на себе зобов'язання виконувати;

- встановити цілодобовий стаціонарний контрольний пункт вимірювання якості повітря від Центральної геофізичної лабораторії міста Києва в районі станції метро Харківська або в адміністративному районі на вулиці Кошиця з додатковим контролем концентрації діоксину в повітрі;

- розглянути можливість перенесення ССЗ «Енергія» за межі міста. На даний момент житлова забудова знаходиться на відстані менше 800 метрів від підприємства, а щільність забудови найближчих мікрорайонів є найвищою в місті.

Щоб підтримати петицію, можна проголосувати тут.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...